Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový poskytovatel sdílených kol, úspěch programu Daruj F-M i rozvoj zóny Olešná. Náměstek Jakub Míček bilancuje rok 2020

Od nového roku budou ve Frýdku-Místku jezdit nová sdílená kola společnosti Nextbike. Chystá se další sbírka programu Daruj F-M i plán rozvoje v rekreační oblasti Olešná. Náměstek Jakub Míček nám prozradil, jak náročný byl letošní rok pro jeho úsek, co se podařilo vyjednat a jak například ovlivnil koronavirus oblíbené Vánoční, či Beskydské farmářské trhy.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Masopust jsme stihli udělat v únoru, takže probíhal ještě ve standardní formě, poté Beskydské farmářské trhy byly občas omezeny. Vlastně omezeními, které vyplývaly z epidemiologické situace. Povedly se nám udělat devětkrát, šestkrát byly zrušeny. 

Advent zachoval výzdobu ve městě

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Advent v letošním roce, co se týče aktivních prvků, jsme byli donuceni vzhledem k epidemiologické situaci znovu zrušit. Nicméně jsme se rozhodli pro pasivní prvky, tak ať se lidé mohou podívat na náměstí, ozdobili jsme kašny, dodali jsme vlastně andělíčky po městě, takže lidé stále mohli nasávat atmosféru Vánoc. S tím, že tedy si museli odnést všechno občerstvení sebou. Trh vzdělávání v letošním roce byl úplně zrušen. Dostal se do virtuálního světa, takže jsme ho udělali online. 

Od nového roku bude ve městě Nextbike

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Letos se nám podařilo, to omezeno nebylo, vysoutěžit znovu Bikesharing, tentokrát s novým dodavatelem této služby, ale na dva roky. Služba je rok od roku levnější, díky poptávce, která tady je a díky tomu, že uživatelé tuto službu využívají. Takže se nám podařilo vysoutěžit dalšího dodavatele a bude tady teda od nového roku Nextbike. Kola z růžových jsou modrá."

Daruj F-M i rozvoj zóny Olešná

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Co se týče programu Daruj F-M, vyhlásili jsme na příští rok sbírku veřejnou, a to na kostel ve Skalici. Letos běží ještě dvě sbírky, a to na varhany v Chlebovickém kostele a na chatu Prašivou, kde budou využity tyto prostředky na kultivaci veřejného prostranství tam pro návštěvníky právě chaty Prašivá. Podařilo se nám letos vytvořit koncepci rozvoje v rekreační oblasti Olešná, kde jsme spolupracovali se všemi stakeholdery v tom území, takže jsme oslovili ty poskytovatele těch služeb, kteří tam působí, tak abychom celé to území co nejvíce zpřístupnili pro občany, kteří tam chodí, rekreují se. Zajisté je to velice exponovaná lokalita ve Frýdku-Místku a snažíme se ji co nejvíce zvelebovat."

Dotační programy i plán na rok 2021

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Stále nám běží dotační programy na regeneraci města, fasády, na objektech s historizující fasádou a na pořízení hybridního automobilu. Dále se nám podařilo zažádat o dotace z Evropských fondů, a to do výše 30 milionů. V příštím roce plánujeme co nejvíce zpřístupnit Beskydské farmářské trhy občanům, jak nám to jenom bude epidemiologická situace dovolovat. Určitě se budeme snažit tyto akce přizpůsobit, aby byly co nejbezpečnější a přeju, abychom si ten nový užili daleko více než letošní, aby byl méně omezený určitě."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy