Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Boj s koronavirem, opravy sociálních zařízení i péče o památky ve Frýdku-Místku. Náměstek Marcel Sikora zhodnotil rok 2020

Na začátku roku zřídilo město Frýdek-Místek velmi oblíbenou službu Senior Taxi, postupně se začalo s opravou penzionu pro seniory na Lískovecké ulici. Hospic dostal novou klimatizaci. To jen malý výčet akcí, které se povedly. Rok za své úseky zhodnotil náměstek Marcel Sikora, podle kterého byla právě sociální oblast nejvíce postižena pandemií koronaviru.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Problémem byl ze začátku nedostatek ochranných pomůcek, ať to byly roušky, ochranné štíty nebo dezinfekce. Já bych chtěl tady opravdu vyzdvihnout a poděkovat všem dárcům. Byli to jednotlivci, kteří nám třeba nosili roušky, které jsme třeba používali pro zaměstnance našich zařízení. I město samozřejmě v tomto nelenilo a od místní firmy Deva jsme objednali nanoroušky, které právě získávali zaměstnanci v první linii. Takže zaměstnanci sociálních služeb, zdravotních služeb, městští policisté a tak dále a potom postupně jsme takhle vlastně dali tyto roušky každému občanovi města."

Potkávací místnost, nákupy i kurz pečovatelů v záloze

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pro uživatele domova pro seniory jsme také zřídili potkávací místnost v našem Domově pro seniory na 28. říjnu. Díky Adře a Českému Červenému kříži jsme také mohli zřídit nakupování pro seniory, které probíhalo v té první vlně a nyní díky těmto dobrovolníkům probíhá nakupování pro lidi, kteří jsou třeba v karanténě. Také bych chtěl velmi poděkovat ještě organizaci, kterou jsem tedy již zmínil, a to je Český červený kříž, který v těchto minulých dnech školil vlastně dobrovolníky, takzvané pečovatele v záloze a ti jsou teďka velkou platnou pomocí právě v zařízeních, kde ten koronavirus se dostal."

Senior Taxi a investice do oprav

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "I přesto, že teda tou hlavní událostí byl teda koronavirus, tak se povedlo spoustu pozitivních akcí právě v oblasti sociálních služeb. Hned v lednu můžu zmínit, se spustil projekt senior taxi. Také jsme investovali i do příspěvkových organizací, které patří pod město Frýdek-Místek, a to je například hospic, kde byla zřízena klimatizace. Rovněž se pokračuje v revitalizaci penzionu pro seniory na ulici Lískovecké, kde se mění bytová jádra, je to již třetí etapa této investice a také v jeslích se zrekonstruoval poslední pavilon, pavilon D, kde chyběla ještě dodělat elektroinstalace a jesle jsou tedy kompletně zrekonstruovány."

Péče o památky

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Chtěl bych i zmínit mou druhou oblast, kterou mám na starosti a to je péče o památky. Mám radost, že funguje dotační program Daruj FM, do kterého se každoročně zapojují kulturní památky. Rovněž opravujeme i drobné kulturní památky, mohu zmínit třeba sousoší Ukřižovaného v Komenského Sadech nebo Boží muka v Lískovci, Boží muka na ulici Frýdlantské, z dotací ministerstva kultury se opravila také památka kaple panny Marie Pomocné na ulici Podpuklí."

Přání do nového roku

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Chtěl bych popřát všem občanům města Frýdku-Místku, aby prožili krásný příští nový rok, hlavně plný zdraví, protože víme, zvlášť díky tomuto roku, že zdraví je opravdu jedno z těch nejdůležitějších věcí, které si můžeme přát."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyJiří Vejmelka - LESK - pracoviště Raškovice, KONTAKTNÍ OSOBA Koželuhová Jana, tel.: 558 621 614, 731 622 479, e-mail: lesk@vejmelka.cz
Raškovice
od 97 Kč/hod.

Detail

OFIR Tech s.r.o. - Logistic park Nošovice
Frýdek-Místek
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail