Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek uspořádá novoroční ohňostroj až na Nový rok v podvečer, videozáznam z něj nebude

Příchod nového roku 2021 přivítá město Frýdek-Místek jako v minulých letech tradičním ohňostrojem. Odpálen měl být původně přesně o půlnoci ze Silvestra na Nový rok, město se ale rozhodlo ve středu ráno čas změnit na pátek 1. ledna v 18:00. Místo zůstává stejné, areál Sokolík v parku u řeky Ostravice. Magistrát za ohňostroj zaplatí 200 tisíc korun, původně měl být pořízen i videozáznam, ale jeho plán byl ve středu 30. prosince také zrušen.

Novoroční ohňostroj bude trvat 11 minut. Stovky světelných raket, římských svící a kulových pum na obloze vytvoří jako už každý rok, nádhernou podívanou. O tom, zda ho město uspořádá nebo ne, se rozhodovalo poměrně dlouho.

Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vím, že zaznívají občas debaty na to, jestli ohňostroj pořádat nebo ne. Já osobně si myslím, že je lepší jeden centrální ohňostroj, než aby si každý odpaloval svoji pyrotechniku, a i proto jsme se rozhodli ho udělat."

V rozhodování pomohl také fakt, že všechny jiné kulturní akce byly ve městě zrušeny.

Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Máme za to, že ohňostroj je viditelný ze všech částí města, to znamená uvidíme, jaká budou platit opatření, jestli se bude moci vycházet, či nebude, ale vnímáme, že opravdu ten ohňostroj je sledovatelný z širokého okolí."

Realizaci má na starosti Kultura FM, která ve středu 30. prosince oznámila změnu termínu, stejně tak bylo rozhodnuto o tom, že se nebude pořizovat videozáznam.

Rostislav Hekera, ředitel Kultury F-M: "Silvestrovský ohňostroj, původně plánovaný na půlnoc 31. prosince, bude odpálen 1. ledna 2021 v 18.00 z areálu Sokolík. Rozhodnutí změnit termín vyplynulo ze stávající hygienické situace o zákazu vycházení. Rovněž jsme přehodnotili původní záměr vytvořit videozáznam pro občany, kteří nemají optimální vizuální podmínky pro sledování ohňostroje "naživo", a byli by tak znevýhodněni. Videozáznam pořizovat nebudeme."

V době konání ohňostroje budou ale pro všechny případy v pohotovosti i pracovníci technických služeb.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "My se připravujeme jako kdyby probíhal za normálních podmínek, to znamená v takzvané plné palbě, s tím, že budeme mít připravenou četu, jak zaměstnanců, kteří budou provádět ruční úklid bezprostředně po ohňostroji, tak bude tam i strojní zametač, pokud příznivé počasí a bude to umožněno."
Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Já bych chtěl apelovat na všechny občany, aby dodržovali platná opatření, která budou v tom termínu realizace ohňostroje platit."
Rostislav Hekera, ředitel Kultury F-M: "Letošní ohňostroj jsme začali připravovat ještě v době, kdy hygienická opatření nebyla tak přísná, zejména nařízený zákaz vycházení. Hledali jsme cestu, jak ohňostroj zprostředkovat co největšímu počtu občanů, při zachování co nejdůslednější bezpečnosti."

Aktuálně platí zákaz vycházení od 21. hodiny a je možné se shlukovat maximálně ve dvou lidech, pokud nejsou členy společné domácnosti.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků