Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce knihovny ve Frýdku-Místku, omezená kultura i náročné vzdělávání. Náměstek Pavel Machala zhodnotil rok 2020

Rekonstrukce knihovny v Místku, opravy škol a školek, či výstavby workoutových hřišť. To jsou například akce, které se v loňském roce ve Frýdku-Místku podařilo dotáhnout do zdárného konce nebo rozjet. Pandemie ale velmi zasáhla do fungování škol a učitelé i děti se tak musely přizpůsobit distanční výuce. Nejen o tom, promluvil ve svém ročním zhodnocení náměstek Pavel Machala.

Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Přesto, že rok 2020 byl svým průběhem velmi nestandardní a vstupovali jsme do něj s určitými očekáváními, které jsme následně museli upravovat. Jsem rád, že se podařilo realizovat velký počet investičních akcí. Mezi tu největší bych zmínil zahájení rekonstrukce pobočky městské knihovny v Místku, kdy dojde k celkové rekonstrukci a navíc bude budova této knihovny navýšena o jedno patro a bude zde vytvořena terasa pro čtenáře, kteří si tak budou moci v klidu číst knihy i venku."

Rekonstrukce škol a školek

Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Dále se v oblasti mateřských a základních škol podařily například rekonstrukce plotů, konkrétně u sedmé základní školy, osmé základní školy, u mateřské školy Olbrachtova. Mezi významnější akce patřila také provedení izolace u základní školy ve Skalici, kde byla zároveň vybudována retenční nádrž na dešťovou vodu, ta byla také vybudována u páté základní školy a smyslem těchto retenčních nádrží je udržet vodu, kterou budou moci například tyto školy využít při zalévání zeleně na svých pozemcích nebo je případně budou moci využívat technické služby na jiné účely."

Workoutová hřiště, fitpark a discgolf

Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jsem rád, že se také podařilo vybudovat další workoutové hřiště, konkrétně u jedenácté základní školy, takže pokračujeme v tom, co jsme slíbili, to znamená po celém městě budovat workoutová hřiště. Vznikl také fitpark pro seniory a co jsem velmi rád, že se také po velmi dlouhé době a po peripetiích s řešením umístění, podařilo vybudovat discgolfový areál v Sadech Bedřicha Smetany, kde jsem dokonce i v listopadu, kdy byl sníh, viděl hrát i rodiny s dětmi, kdy si házely na ty koše, takže určitě ti, co si to ještě nevyzkoušeli, tak vřele doporučuji."

Omezená kultura

Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Co se týče sportovních a kulturních akcí v roce 2020, tak v podstatě všechny významné byly z důvodů situace ohledně Covidu zrušeny. Pořadatelům, kterým například už vznikly nějaké náklady s přípravou, tak jsme se snažili pomoci, protože opravdu ty významné akce, které tady máme, ať už je to hornická desítka nebo FM City Fest a další, tak bychom byli rádi, aby byly i v roce 2021 a já věřím, že ten rok 2021 bude v tomto ohledu lepší."

Náročná situace ve školství

Pavel Machala, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vnímáme, že situace ve školství byla v tomto školním roce opravdu těžká, vnímáme, že bylo třeba zajistit distanční výuku, někdy i kombinaci s tím, jak rotovaly třídy a jak se měnila opatření a já bych touto cestou chtěl poděkovat všem zaměstnancům ve školství za jejich práci, kterou odváděli a zároveň bych chtěl poděkovat všem rodičům za jejich trpělivost a vnímám to, že opravdu to nebylo lehké pro mnohé, ale myslím si, že se to všechno zvládlo. Závěrem bych rád popřál všem spoluobčanům příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný vstup do roku 2021 a hlavně pevné zdraví."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy