Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavba obchvatu Frýdku-Místku, Rubikova křižovatka i oprava estakády. Náměstek Karel Deutscher zhodnotil rok 2020

Oprava Rubikovy křižovatky, sjezdů a nájezdů na estakádu, ale i náročná výstavba obchvatu nebo boj za bezplatnou dálnici z Ostravy do Frýdku-Místku. To je jen malý výčet akcí, které se v oblasti dopravy ve městě letos podařily nebo dál probíhají. Za své úseky zhodnotil rok 2020 i náměstek Karel Deustcher.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ten rok byl opravdu jedno velké překvapení. Já jsem si ten rok představoval úplně jinak a přišel Covid a přetočil všechno vzhůru nohama. Na druhou stranu spoustu věcí se povedlo, ten rok byl samozřejmě těžký i v rámci oprav, protože začíná tím, že probíhaly opravy v Lískovecké ulici."

Rubikova křižovatka

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pokračovala oprava Rubikovy křižovatky, kdy my jsme vlastně nevěděli, kdy to přesně skončí a věděli jsme, že v létě začnou opravy nájezdů a sjezdů z estakády. Do toho probíhá výstavba obchvatu města Frýdku-Místku, takže to byl velmi náročný rok z pohledu koordinace. Určitě nejvýznamnější bylo ukončení opravy Rubikovy křižovatky, doufám, že už se k ní nebude muset 30 let nikdo vracet. Byla to opravdu křižovatka, která je uprostřed města. Ta oprava probíhala dva roky, takže já jsem rád, že to máme za sebou."

Boj za bezplatnou dálnici D56

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tíží nás samozřejmě doprava od Ostravy směrem do Frýdku-Místku. Tím, že dochází k přelévání dopravy z dálnice, lidé nechtějí platit dálniční známku a jezdí přes přilehlé obce, tak to zatěžuje nejenom ty přilehlé obce, ale nám ta doprava vjíždí do města v místech, kde je to úplně nečekané a na to ty tahy tam nejsou nachystány, takže to nás tíží. Tady se ta situace neustále vyvíjí jednáním s ministerstvem dopravy, a hlavně se všemi starosty a uvidíme, zda ministerstvo dopravy vyjde vstříc a nějakým způsobem na tu situaci zareaguje."

Komplikace v dopravě v roce 2021

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tady jsou velké opravy, které my úplně neovlivníme a to je výstavba obchvatu a my víme, že ty dopravní omezení přijdou ve směru od Příbora, bude další přepojování dopravy, bude to velmi bolestné pro občany Frýdku-Místku a na druhou stranu ta výstavba prostě musí probíhat, takže tu dopravu musí převést z těch míst, kde dneska se jezdí, aby tam ten obchvat vybudovali. Pak jsou tady opravy, které budou probíhat třeba z pozice ŘSD na estakádě, to znamená v roce 2021 se bude opravovat sjezd a nájezd od haly Polárka a to bude opětně řekněme taková rána pro dopravu ve městě. Bude opětně velmi zatížená spodní část ulice TGM, která to zase bude schytávat."

Přání do nového roku

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Na druhou stranu to, co se povedlo, na co se těším, doufám, že už nabudeme pozemky u stadionu Slezan, budeme tam moct udělat pořádek, tak jak se to už podařilo u železničního přejezdu, takže chceme dál postupovat v nakreslení čas, kde kdo může chodit, kde kdo může parkovat. A celkově to místo pod estakádou zlidštit. Určitě chci popřát všem pevné zdraví, protože si to dneska o to víc uvědomujeme a samozřejmě chci popřát také všem štěstí a spokojenost, aby si ten rok 2021 pamatovali jako úspěšný."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry