Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Špatně parkující auta komplikují ve Frýdku-Místku zimní údržbu ulic a chodníků

Špatně zaparkovaná auta komplikují zimní údržbu ve Frýdku-Místku. Pracovníci technických služeb často na přeplněných sídlištích neprojedou a vznikají tak situace, kdy není možné některé úseky udržovat. Město proto žádá řidiče, aby dodržovali předpisy a neparkovali tam, kde nemají.

Přeplněná parkoviště, úzké uličky, stání v křižovatkách nebo dokonce přímo na chodníku. Situace, které dávají pracovníkům technických služeb v zimě pořádně zabrat. Bojují totiž s neukázněnými řidiči, kterým je zřejmě mnohdy úplně jedno, kde zaparkují, jen aby to měli často co nejblíže domů. Pokud ale napadne sníh, uklidit ho v některých místech je velký problém.

Miroslav Kohut, ředitel TS F-M: "S prvním letošním zimním zásahem jsme se setkali, nebo naši zaměstnanci, s letitými problémy, které jsou na území prakticky celého města. Někdy ve větší, někdy v menší míře, nicméně je to problém parkujících vozidel. Je nám zcela jasné, že parkování na území města je obrovský problém, na druhé straně především v těch večerních a nočních hodinách mnohá vozidla parkují, ať už na chodnících i v místech, kde je to zakázáno i dopravním značením."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tím jak opětně začalo probíhat zimní období a řekneme to sněžení přichází z nenadála, tak bych chtěl upozornit řidiče, kde parkují, protože v případě, že začne v jednu, ve dvě v noci sněžit a technické služby potom vyjedou, tak díky parkujícím vozidlům tu situaci mají velmi zkomplikovanou a naopak některé části sídlišť vůbec nemohou protáhnout."
Miroslav Kohut, ředitel TS F-M: "Mnohdy musíme jezdit až do zeleně, samozřejmě tam je pak poškození té zeleně, my to pak v jarních měsících musíme pracně na naše náklady opravovat."

Pluhy potřebují k bezpečnému průjezdu opravdu hodně místa a to jak v ulicích, tak i na chodnících.

Miroslav Kohut, ředitel TS F-M: "Pokud my dneska provádíme třeba jenom posyp tím chemickým materiálem, tak je to ještě relativně jako malý problém, ale v momentě, kdy přijde první sněhové přeháňky a budeme muset plužit, tak je to hodně velký problém, protože samozřejmě v těch sídlištích, kde je ta kumulace těch vozidel obrovská, tak naši řidiči mají problém se vyhnout. Musí ta vozidla objíždět, tím pádem nahromaděný sníh se nahromadí k těm vozidlům. Ti, kteří, když ráno opustí své místo, tak pak to vypadá jako že je defacto nevypluženo."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Pak se zas na druhou stranu ty auta od tama nemohou dostat, takže bych chtěl poprosit řidiče, aby se zasoustředili a zkusili trochu pouvažovat o tom, kde stojí, aby tu situaci nekomplikovali, protože ty výkyvy počasí jsou a nedá se na to vůbec spolehnout."

Na správné parkování by v ulicích měli dohlížet také strážníci městské policie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy