Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kurzy pečovatelů v záloze dál pokračují. Ve Frýdku-Místku se mohou absolventi rovnou zaregistrovat pod Adru

Kurzy pečovatelů v záloze pokračují i letošní rok. Český červený kříž Frýdek-Místek už vyškolil na stovku zájemců a na celý leden vypsal další termíny. Kurzem projdete za 8 hodin a rovnou se můžete zaregistrovat přímo u dobrovolnické organizace ADRA, která koordinuje dobrovolníky v zařízeních, kde je to potřeba.

V listopadu rozjel Český kříž napříč celou republikou kurzy Pečovatelů v záloze. Ve Frýdku-Místku se přihlásily desítky lidí z různých profesí, kteří chtěli pomoct, tam kde je to potřeba.

Gabriela Moldřiková, účastnice kurz: "Normálně pracuji v hotelu, na recepci v hotelu, na recepci hotelu a přivedlo mě, prostě udělat něco dobrého pro okolí, když bude možnost."
David Stibor, účastník kurzu: "Pracuji v GO Steel Frýdek-Místek jako dělník, no a tady mě přivedlo, že bych rád pomáhal, protože je taková doba, že je málo lidí, a kdy je ten čas, tak je třeba pomoct. Nevím, kdy to budu potřebovat já."
Jana Stanovská, ředitelka ČČK Frýdek-Místek: "Účastníci kurzu se zúčastňují tohoto školení jak z důvodů, že chtějí pomoct jak v sociálních zařízeních, domovech důchodců, ale také i pro vlastní potřebu a pro vlastní rodinu. Měli jsme tady jednu paní, která měla 70 let a starala se o svoji devadesátiletou maminku, což bylo velice hezké."

Účastníky kurzu čeká hlavně poctivá praxe. Naučí se, jak správně manipulovat s člověkem na lůžku, jak mu provézt hygienu, převléct postel a mnoho dalšího. Kurzy trvají osm hodin a jsou zcela zdarma.

Jana Stanovská, ředitelka ČČK Frýdek-Místek: "Probíhaly jak v listopadu, tak v prosinci, bylo vyhlášeno dvanáct termínů a bylo vyškolených cca 100 osob. Samozřejmě, že pokračujeme i v letošním roce. Máme vyhlášeny zatím termíny na leden a podle zájmu budeme vyhlašovat termíny dál."

Český červený kříž se spojil s dobrovolnickou organizací ADRA, která má v rámci projektu #bosmepartyja v Moravskoslezském kraji na starosti organizování pomoci dobrovolníků.

Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Oslovili jsme je, a nakonec vznikla významná spolupráce, která posouvá i to naše vysílání dobrovolníků o level výš a myslíme si, že ta spolupráce bude vynikající, protože Červený kříž vyškolí dobrovolníky pro tu přímou péči a my jsme schopni se o ty dobrovolníky dál starat."

Lidé se tak mohou v kurzech rovnou zaregistrovat přímo pod ADRU a ta pro ně může najít vhodná zařízení, kde by mohli pomáhat.

Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Na školení dobrovolníků Českého červeného kříže přichází náš zaměstnance, který v podstatě se seznámí s těmi dobrovolníky a vezme si na ně kontakt, také je doškolíme v rámci toho našeho programu a vysíláme ty dobrovolníky do organizací, kde potřebují právě do té přímé péče."

ADRA zajistí také dobrovolníkům kompletní servis spojený s evidenční administrativou, navíc zůstanou v databázi a ADRA jim v budoucnu může nabídnout i další možnosti, kde a jak pomáhat potřebným.

Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "My je také evidujeme, jejich hodiny, jejich docházku, chceme se starat také o to, kdyby potřebovali nějakou psychologickou pomoc, tak máme na to procesy, jak těm dobrovolníkům pomoct a jak s nimi dále pracovat."

Kurzy pečovatelů v záloze podpořilo i město Frýdek-Místek částkou 50 tisíc korun. Každý, kdo by měl ještě zájem kurz absolvovat se může jednoduše přihlásit přes centrální web Českého červeného kříže.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků