Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do sociální oblasti ve Frýdku-Místku letos půjde 92 milionů korun

92 milionů korun, to je částka, která půjde letos na podporu sociálních služeb ve Frýdku-Místku. Nejvíce peněz poputuje na provoz příspěvkových organizací města jako je Hospic nebo domov a penzion pro seniory. Finance si rozdělí také řada organizací, které poskytují sociální služby.

Zastupitelé na svém posledním zasedání schválili rozpočet města na letošní rok ve výši 1,6 miliardy korun. 92 milionů z něj půjde letos do sociální oblasti. Největší částka poputuje na provoz městských organizací poskytujících sociální služby.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Více než 66 milionu korun získají příspěvkové organizace města. Jedná se o Hospic, Domov pro seniory, Penzion pro seniory, Centrum pečovatelské služby, Žirafa a rovněž také Jesle."
Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Domov pro seniory je jednou z příspěvkových organizací, které jsou na provozním financování města závislé. My z těchto zdrojů hradíme například opravy, úhrady za energie, ale také zásoby a zdravotnický materiál."

Dalších 12 milionů korun bylo schváleno v rámci dotačního programu Podpora a rozvoj sociálních služeb.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Celkem si tuto částku rozdělí 39 organizací, které poskytují sociální služby na území města. Největší částky v rámci tohoto programu získá Charita Frýdek-Místek, Slezská diakonie, Armáda spásy či Podané ruce – osobní asistence, ale finance rovněž poputují do domova se zvláštním režimem Beskyd nebo Domova svatého Jana Křtitele."
Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Tím, že jsme největší ve městě, tak i ten balík je poměrně velký, jsme rádi, že k té podpoře opět došlo pro všechny naše služby. Tím pádem ten jejich provoz pro letošek by měl být zajištěný. Neplánujeme žádnou novou službu, nicméně všechny služby se pomaličku rozvíjí, se pomaličku nějakým způsobem modifikují."

Rovněž bylo schváleno 1,4 milionu korun na dva dotační programy, a to na podporu projektů v oblasti zdravotnictví a podporu a rozvoj ostatních aktivit navazujících na sociální služby. 550 tisíc pak půjde na podporu spolku Cesta bez bariér, který provozuje dopravu pro imobilní občany ve městě.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tato specializovaná doprava je určena lidem se zdravotním omezením, kteří se nezvládnou dopravit například k lékaři, na úřady, do školy, a to pomocí svých blízkých, či městkou hromadnou dopravou. Doprava je zajišťována speciálně upraveným vozem, který disponuje elektrickou plošinou."

A 1 milion korun získá i Nemocnice ve Frýdku-Místku, a to na základě uzavřené smlouvy o spolupráci v projektu Pomáháme Vám se uzdravit. Za tuto částku budou zakoupeny elektricky polohovatelné postele.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy