Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavba nového klientského centra v budově magistrátu Frýdku-Místku je v plném proudu

Nové prostory magistrátu už dostávají jasné obrysy. Město v budově rekonstruuje přízemí u hlavního vchodu po bývalé bance. Vznikne tam prostorný vestibul s recepcí, kde najdou lidé klientské centrum s Czech Pointem a pokladnami. Magistrát si od úprav slibuje vyšší komfort pro návštěvníky a klienty.

Rekonstrukce budovy magistrátu ve Frýdku-Místku je v plném proudu.

Ondřej Zdvomka, hlavní architekt Frýdku-Místku: "Pracuje se, úpěnlivě, teďka zrovna se tady dodělávají práce, vidíte, že jsou udělané skla, velkoformátové, které máme nahoře, abychom dostali trochu světla z exteriéru do interiéru a je před námi prostě osazování dokončovacích konstrukcí, dveří, vnitřních oken, vnitřních dveří a bezpečnostních příček."

Prostor, ve kterém v minulosti sídlila Komerční banka tak dostane úplně nový ráz.

Ondřej Zdvomka, hlavní architekt Frýdku-Místku: "Snažíme se tu budovu trochu otevřít, protože v minulosti tady byla stěna, přepážka do banky a my jsme chtěli to otevřít, aby vlastně se tady vytvořil centrální prostor, prosvětlený a pohodlný pro používání pro veřejnost, aby prostě tady našli všechno, co potřebují, když jdou na úřad."

Cílem přestavby je nejen vytvořit přívětivou atmosféru při vstupu do budovy magistrátu, ale zejména nabídnout vyšší komfort návštěvníkům a klientům magistrátu.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Po vstupu do radnice bude úvodní místnost, kde se zaeviduje do systému a následně by měl být odbaven hned dole v přízemí, nemusí tedy bloudit po magistrátu, protože tady máme několik pater, je tady několik set kanceláří a ten systém není vždy tak vhodný hlavně pro navigaci. Obzvlášť pro osoby, které jsou například na vozíčku, případně které jsou na tom pohybově méně zdatní, bývá ten pohyb po magistrátu přítěží."
Ondřej Zdvomka, hlavní architekt Frýdku-Místku: "Bude tady určitě Checkpoint, budou tady pokladny a podatelny, to znamená ty nejčastější typy styku s veřejností jsou tady v tomto místě."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Takže proto jsme se snažili to všechno koncentrovat do jednoho bodu, musím ale na rovinu říct, že ne všechny záležitosti půjde vyřídit hned dole u vstupu, protože jsou zde i různé komplikovanější věci typu stavební povolení a různých dalších povolovacích věcí, ale snažíme se to koncentrovat na jedno místo a pokud nám legislativa do budoucna umožní, abychom na to místo koncentrovali i další věci, tak je tam budeme postupně přidávat."

Rekonstrukce probíhá za plného provozu magistrátu a vyjde na zhruba 9,8 milionu korun.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Zároveň s tím v letošním roce začne rekonstrukce radniční budovy, kterou jsme koupili, takzvaná bývalá banka Haná, kde by se mělo přesunout celý jeden odbor, a to odbor životního prostředí z Místku."

Díky tomu by se mělo ještě více zjednodušit vyřizování záležitostí, se kterými přijdou občané na magistrát. Vše bude takříkajíc na jednom místě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyPodané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry