Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Očkovací centrum ve Frýdku-Místku by mohlo vyrůst místo ledové plochy v hale Polárka

Frýdek-Místek bude mít zřejmě druhé největší očkovací centrum v kraji. Zástupci tamní nemocnice a města vybrali pro jeho zřízení halu Polárka. Denně by se tam mohly naočkovat stovky lidí. Plán teď musí schválit vedení kraje a krajská hygienická stanice.

Ledová plocha haly Polárka by se mohla už v březnu proměnit ve velkokapacitní očkovací centrum. Splňuje totiž ideální podmínky pro vybudování většího počtu očkovacích stanovišť na jednom místě.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Je přístupná, je tady dobré zázemí, přístupná pro občany, mají kde možnost parkovat. Je dostatečně velká na to, abychom tady mohli vybudovat několik týmů."
Jan Damek, jednatel Sportplex Frýdek-Místek: "Jsme schopni rozmrazit plochu, jsme schopni celé to očkovací centrum udělat tady na ploše, tak aby ti lidé měli co nejlepší přístup, co nejlepší odchod, kompletně bezbariérově jsme to schopni udělat. Jsme schopni zázemí pro sestřičky, pro doktory a budeme součinní s nemocnicí tak, aby to tu měli všechno k dispozici."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Máme tady velkou plochu, na které mohou vzniknout jednotlivá očkovací místa, máme tady několik vstupů a výstupů do haly. Máme tady i variantu, kdy může sanitní vůz vjet přímo do haly, to znamená opravdu to zázemí zde je výborné. Navíc parkovacích míst tady v centru města je celkem hodně. To znamená s největší pravděpodobností, pokud nám to Moravskoslezský kraj schválí a krajská hygienická stanice, očkovací centrum vznikne tady přímo v hale Polárce. Ten předpoklad je, že by se mohlo otevřít až v měsíci březnu."

Denně by se tady v hale mělo naočkovat minimálně 500 až 700 lidí, vše ale bude záležet na tom, kolik očkovacích týmů tady bude celkem působit.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "My bychom chtěli za nemocnici tady udělat minimálně 5 očkovacích týmů, které by mohly osm nebo dvanáct hodin denně očkovat občany Frýdku-Místku. Pokud jich bude víc, tak to samozřejmě bude lepší, záleží pouze na tom, kolik vakcín budeme mít k dispozici a kolik vakcín dostane celý Moravskoslezský kraj. Ta hala je pro tento, pro to očkování optimálním prostorem."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Pokud se stane to, co se děje v posledních dnech, že prostě dodávka vakcín vázne, může se stát i to, že vznik očkovacího centra bude o pár týdnů odložen. Nicméně nás čeká ještě spousta práce, protože musíme doladit technické aspekty celého toho projektu, musíme zajistit zástěny, lehátka, další vybavení, další materiál, musíme zajistit i zařízení a zázemí pro doktory a sestry, které tady budou a budou právě očkovat, takže musíme to udělat tak komfortně, aby byli všichni spokojení. Nejenom občané, kteří se přijdou očkovat, ale i doktoři a sestry, které se o ně budou starat."

Jak dlouho bude očkovací centrum fungovat zatím není zcela jasné, ale podle zájmu se dá předpokládat, že to může být i několik měsíců.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Předpokládám, že ten zájem veřejnosti by měl být velký a doufám, že bude velký, takže, když se nechá naočkovat 50 procent, tak v tom velkokapacitním režimu by mohlo trvat nějaké dva, tři měsíce v té první vlně."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Dokud bude potřeba, aby toto očkovací centrum fungovalo, tak dlouho tady bude. Ten odhad, když to vezmete kolem, tak máme šedesátitisícové město, máme tady nějakou spádovou oblast, zhruba 100 až 130 tisíc obyvatel."

Frýdek-Místek by tak získal druhé největší očkovací centrum v kraji. V Ostravě na Výstavišti Černá louka už probíhá výstavba centra, které má denně zvládnout naočkovat až 1800 lidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy