Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sbírka Vánoční strom ve Frýdku-Místku vynesla téměř 63 tisíc, jde o druhou nejvyšší částku v historii sbírky

Téměř 63 tisíc korun. To je částka, kterou se podařilo ve Frýdku-Místku vybrat v dobročinné sbírce Vánoční strom. Obyvatelé ve městě, kteří přispěli, tak prokázali v závěru loňského nelehkého roku opravdu velkou štědrost. Výtěžek poputuje do domova seniorů, který za něj nakoupí zdravotnické pomůcky pro klienty.

V závěru loňského roku dělaly během Vánoc denně lidem ve Frýdku-Místku radost jen Vánoční stromy a výzdoba. Adventní trhy bohužel kvůli aktuální pandemické situaci nebyly. Přesto se našla velká řada lidí, kteří si udělali k Vánočnímu stromu cestu a rozhodli se přispěním do pokladničky podpořit tradiční veřejnou sbírku „Vánoční strom“.

Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Přestože loňské Vánoce i celé období adventu bylo mimořádné, neměli jsme žádné aktivity, ani na náměstí, neměli jsme rozsvěcování vánočního stromu, tak bych chtěl všem moc poděkovat, že přispěli do sbírky, kterou každým rokem pořádáme, poněvadž jsme dosáhli takové částky, kterou asi nikdo nečekal. Je to druhá nejvyšší částka v historii vůbec naší vánoční sbírky a vřelé díky všem, kteří myslí na všechny ostatní, mockrát děkuji."

Dárci byli letos opravdu velmi štědří, protože se vybralo přesně 62 779 korun. Lidé mohli do sbírky přispívat i prostřednictvím QR platby přes chytré telefony. Někteří toho využili, ale většina peněz pochází právě z pokladničky u Vánočního stromu. Ve městě se z toho stala už taková oblíbená rodinná tradice.

Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Chtěl bych poděkovat velmi všem těm, kteří přispěli v tradiční sbírce Vánoční strom, byť i v této nelehké době, kdy těch financí každý nemá nazbyt, tak se vybralo 62 tisíc korun, což je vlastně druhá nejvyšší částka vůbec v historii této sbírky, která probíhá od roku 2009."

Nejvíce se zatím vybralo v roce 2019, a to přes 70 tisíc korun. Třetí nejvyšší částka pak přesáhla 60 tisíc, a to v roce 2016. Každoročně jde výtěžek na dobročinné účely a nejinak tomu bylo i v posledním případě. V závěru loňského roku tak veřejnost přispěla Domovu pro seniory Frýdek-Místek.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "My máme v plánu za tyto peníze koupit nějako pomůcky pro uživatele, chodítko, nějaké invalidní křeslo, co jsem tam viděl v požadavcích. Zbytek dofinancujeme z rezervního fondu, který tvoří další peníze z darů, které jsme dostali v průběhu minulého roku. Určitě bych chtěl poděkovat všem, kteří v této nelehké době přispěli, nezapomněli, vím, že i ta sbírka probíhala trošku ochuzeně, že tam nebyly žádné vánoční stánky, takže jsem rád, že se tolik vybralo a určitě si toho vážíme."

Za dvanáctileté působení sbírky se vybralo dohromady už téměř 587 tisíc korun. V minulosti tak veřejnost přispěla například na chod jeslí, hospice, centra pečovatelské služby, azylových domů a podobně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPodané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry