Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotníkům začalo druhé kolo očkování, Nemocnici ve Frýdku-Místku snad vrátí do plné síly

Nemocnice ve Frýdku-Místku už spustila druhé kolo očkování svých zdravotníků. Díky tomu by se měla výrazně snížit nemocnost personálu. Prozatím se stabilizovala situace i kolem nedostačujících kapacit pro hospitalizované pacienty.

Na začátku ledna byla Nemocnice ve Frýdku-Místku doslova za hranou kapacity. Do práce museli za dodržení přísných opatření i nakažení lékaři a některé sestry chodily i šest dní v kuse na dvanáctihodinové směny. Teď už je situace o něco klidnější.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Jsme opravdu byli na hraně nebo za hranou kapacity. Dneska máme volná lůžka jak na standartu, tak na té AROvé a a JIPové péči. I ta ventilační péče, byť je jí pořád hodně, ale máme kapacitu nebo dneska máme naplněnou stanici 18 lůžek, tak co se týká Covidových pacientů, tak jich už tolik není, myslím si, že jich je dneska 9."

Tento týden začalo druhé kolo očkování zdravotníků. To by podle ředitele nemocnice mělo výrazně zlepšit další fungování celého zařízení.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Věřím, že ta nemocnost personálu bude výrazně nižší a že v polovině února se to projeví tím, že budeme relativně v plné síle, takže to je pro nemocnici i pro celé okolí Frýdku-Místku a Frýdek-Místek velmi dobrá zpráva a věřím, že to tak bude, protože ti zdravotníci už budou zdraví."

Nemocnice má přes tisíc zaměstnanců a v posledních týdnech jich bylo na nemocenské až 160, stále tak pomáhají dobrovolníci i armáda.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Jsme teď v nějakém sníženém stavu a spíš jsme v takovém příjemnějším očekávání toho budoucna, byť samozřejmě nad námi teď visí ten Damoklův meč té anglické mutace, která byť ještě u nás v kraji se nějak zásadně neprojevila, respektive nemáme informace, že by tady oficiálně byla zjištěna, tak samozřejmě asi se i našemu kraj nevyhne."

Odběrový stan, který fungoval před nemocnicí byl teď v zimě přesunut do budovy R, kde je ředitelství a zároveň tady probíhá také antigenní testování.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "My jsme museli upravit i systém odběrů PCR a antigenních testů, protože je zima, děvčatům, které pracovaly ve stanu, přimrzly respirátory k puse, takže se musely odmrazovat potom na centrálním urgentním příjmu a mrzla i dezinfekce, takže ty mrazy byly obrovské, když bylo těch mínus osmnáct stupňů, to se opravdu pracovat venku nedá."

Každý, kdo byl praktickým lékařem nebo hygienou odeslán na PCR test nemusí čekat ve frontě. Na centrálním webu testovani.uzis.cz si mohou lidé přímo rezervovat konkrétní termín.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy