Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domov pro seniory ve Frýdku-Místku čeká modernizace, vybuduje nové společenské prostory

Domov pro seniory ve Frýdku-Místku čeká letos velká rekonstrukce. Na každém patře bude vybudována nová společenská místnost. Úpravy mají za cíl zlepšit společenský život hlavně imobilním uživatelům, kteří se tak budou moci scházet nedaleko svých pokojů. Investice vyjde na 6,5 milionu korun.

Ve Frýdku-Místku se snaží klientům domovů pro seniory neustále zlepšovat životní podmínky. Aktuálně se proto připravuje rekonstrukce domova na ulici 28. října.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "V letošním roce bude realizováno vybudování společenských prostor na samotných patrech jednotlivých domovů. Jedná se o to, že my v tuto chvíli využíváme společenskou místnost hlavně v přízemí."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Jelikož věková hranice osob v pobytových zařízeních se neustále zvyšuje a také mobilita uživatelů se zhoršuje, je nutné neustále zvyšovat komfort pro naše uživatele. Dnes se v domově nachází jedna společná jídelna a místnost na denní aktivity, avšak pouze minimum uživatelů je schopno do společné jídelny, která se nachází v přízemí domova dojít."
Michal Pobucký, primátor Frýdku-Místku: "Jedna společenská místnost v přízemí objektu pro tolik klientů je z mnoha hledisek nedostatečná a nevyhovující. Proto budou ještě letos takové místnosti vybudovány v každém z obytných pater, vybaveny budou kuchyňkou, velkoplošnou televizí, instalovaná v nich bude vzduchotechnika pro odvětrávání i klimatizace, chybět nebude ani wi-fi, ani požární hlásiče."
Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Zanikne kuřárna, která v tuto chvíli je nevyužívaná, posune se vlastně celá příčka, se nějakým způsobem dispozičně posune o balkón, který je taky nevyužívaný, má tam bariéru. Takže se vlastně celková společenská místnost jakoby zvětší, nafoukne a opravdu by měla pojmout všechny návštěvy rodinných příslušníků a opravdu to bude takový nějaký středobod setkávání na každém patře."

Domov díky tomu bude moci všechny akce konat na jednotlivých patrech a pro imobilní klienty tak budou mnohem dostupnější, navíc se mohou scházet nedaleko svých pokojů. Místnosti budou moci využívat také ke stravování.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: " Můžeme tam dělat volnočasové aktivity, typu pečení a všechny takové nějaké věci, filmový klub."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "A zvlášť i v době karantény, kdy uživatelé mohli zůstat jen na svých patrech je toto velké plus pro zkvalitnění života seniorů v zařízení města."

Město o tomto projektu uvažuje už delší dobu, poměrně blízko realizace byl už minulý rok.

Petr Kuchta, ředitel Domova pro seniory Frýdek-Místek: "Do toho zasáhl potom i koronavir, takže opravdu nebylo možné ani jako realizovat. V tomto roce doufejme, že už jako provoz se nějakým způsobem ustálí a budou moci jako nastoupit."

Přestavba byla vyčíslena na 6,5 milionu korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy