Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do kasiček Tříkrálové sbírky přispěli lidé na Frýdecko-Místecku téměř 900 tisíc korun, dál se vybírá online

Tříkrálová sbírka má i v době pandemie poměrně úspěch. Charita Frýdek-Místek už má výsledky výběru z fyzických pokladniček. Lidé do nich v celém okrese přispěli téměř 900 tisíc korun. Letošní sbírka ale ještě neskončila, do konce dubna mohou zájemci dál přispívat do online kasičky.

Letošní Tříkrálová sbírka zatím podle zástupců charity předčila očekávání. Přitom ještě zcela neskončila, vyhodnocena je zatím pouze část výběru z fyzických pokladniček, kterých se na Frýdecko-Místecku podařilo rozmístit na 336 míst.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Ten výnos z nich je už dneska spočítán. Celkově za Charitu Frýdek-Místek to bylo necelých 900 tisíc korun, což vzhledem k tomu, jak to vypadalo v lednu a tak, tak je hodně pěkné."

Nejvíce peněz se vybralo přímo ve Frýdku-Místku, kde bylo 84 pokladniček a lidé do nich naházeli téměř 168 tisíc korun.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Z čeho máme určitě velkou radost, tak jsou dvě věci. Jedna z nich je to, že se nám podařilo rozmístit tolik statických pokladniček a že lidi byli ochotní si je brát různě do obchodů, na pošty, úřady, do lékáren a tak podobně. A že o to ten zájem byl, stejně tak ten zájem veřejnosti, který jsme zaznamenali právě o ty statické pokladničky, o tu možnost přijít, hodit si ten příspěvek tak, jak byli zvyklí, odnést si cukřík a odnést si sebou i ten pocit, který je s tím spojený."

Podle ředitele Charity to vypovídá o tom, že lidé v regionu nejsou lhostejní a že jim opravdu záleží na svém okolí.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "To si myslím, že je jedna z věcí, která se letos krásně ukázala, že Tříkrálová sbírka opravdu zapustila své kořeny, že ji lidi mají zafixovanou a spojenou se začátkem roku, stejně tak to vnímáme jako pozitivní zpětnou vazbu na to, co Charita dělá, že lidé ví o těch službách, ví o tom, že pracujeme pro region, a i tímto způsobem to jsou schopni reflektovat."

Oficiálně sbírka ale ještě neskončila. Letos se kvůli pandemii koronaviru přesunula, podobně jako většina akcí, do online prostředí.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Nadále je možnost přispívat do online pokladničky, ať už prostřednictvím platební brány na www.trikralovasbirka.cz a nebo na našich webových stránkách je možné najít QR kód, je možné najít variabilní symbol pod kterým přímo je možné přispět v rámci tříkrálové sbírky nadále Charitě Frýdek-Místek a podpořit tak ty záměry, které tam máme zveřejněné."
Marcel Sikora, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Moc prosím všechny, kteří mají tu možnost a mohou dle svých možností přispět. Pomůžete tím dobré věci, zejména uživatelům Charity Frýdek-Místek, což jsou senioři, zdravotně, ale i duševně nemocní spoluobčané Frýdku-Místku."

Tříkrálová sbírka coby největší dobročinná sbírková akce v České republice bude pokračovat v online podobě až do 30. dubna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy