Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Český červený kříž Frýdek-Místek prosí veřejnost o zimní oblečení pro lidi bez domova

Tuhé mrazy dávají pořádně zabrat lidem bez domova. Pomocnou ruku jim ale nabízí řada organizací, mezi kterými je i Český červený kříž. Ten teď prosí veřejnost o čisté oblečení. Přinést ho můžete každý všední den přímo na pobočku ve Frýdku-Místku. Organizace ho pak rozdá potřebným.

Máte doma nepotřebné oblečení? Nemusíte ho vyhazovat do koše, ani do sběrných boxů. Ale můžete ho odnést přímo na pobočku Českého červeného kříže.

Jana Stanovská, ředitelka ČČK Frýdek-Místek: "Přituhlo, takže víceméně jsme žádali občany města, zda mají doma nějaké nepotřebné zimní oblečení, aby byli tak laskaví a přinesli je k nám tady na Červený kříž. Každý týden v pátek vždy vydáváme sociálně slabým občanům samoživitelům, matky s dětmi, samozřejmě osobám bez přístřeší teďka zimní ošacení."
Lenka Stanovská, ČČK Frýdek-Místek: "Více klientů nás navštěvují pánové, tudíž chlapi požadují mikiny, rifle, spodní prádlo, když je teďka zima, tak samozřejmě podvlíkačky, teplé boty, samozřejmě těch je nedostatek, protože boty, když opotřebujete, tak automaticky vyhodíte do kontejneru, takže s botama máme trošku větší problém."

Každý zájemce může poté od organizace získat pouze pět druhů oblečení.

Lenka Stanovská, ČČK Frýdek-Místek: "Víc jim nemůžeme samozřejmě dát. Veškeré špinavé oblečení nám odhazují do pytle a my ten potom špinavý materiál dáváme do spalovny."

Jen ve Frýdku-Místku má Český červený kříž v evidenci zhruba 300 lidí, kteří si sem chodí pro pomoc.

Lenka Stanovská, ČČK Frýdek-Místek: "Každý pátek jich přijde tak kolem padesáti. Otvírací dobu mají od 8 do 11, samozřejmě nesmí přijít pod vlivem alkoholu, vlivem drog a samozřejmě se v této době veškerá opatření hygienická dodržujeme, takže máme tady jednu ženu vevnitř a jednoho muže."

Kromě vydávání oblečení tady rozjeli také projekt mobilní ošetřovací jednotky, díky kterému kontroluje zájemce v případě potřeby zdravotní sestra.

Lenka Stanovská, ČČK Frýdek-Místek: "Pokud má sociálně slabý nějaký problém, udělá základní ošetření a doporučí mu další postup k lékaři, aby mohl jít."
Jana Stanovská, ředitelka ČČK Frýdek-Místek: "Tyto služby, které provádíme, tak nás v tom směru podporuje město Frýdek-Místek, sociální odbor, kde máme vlastně tady na toto dotační program."

Podrobnosti o tom, kdy a kam přinést například oblečení nebo případně jak pomoc v jiných záležitostech najdete vždy na webu i facebooku každé pobočky Českého červeného kříže.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyLM stavby Sochorek s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 25 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Hrtus & Partner s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 100 Kč/hod.

Detail

Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště 1. Máje
Frýdek-Místek
od 110 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry