Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V pondělí se uzavře severní sjezd a nájezd na estakádu ve Frýdku-Místku, začne druhá etapa opravy ramp

V pondělí se uzavře sjezd a nájezd na estakádu u haly Polárka ve Frýdku-Místku. Důvodem je pokračování rekonstrukce severních ramp. MHD už kvůli tomu najela od března na výlukový jízdní řád. Opravy jsou naplánovány do konce letošního roku, je ale možné, že stavbaři je stihnou dřív, podobně jako tomu bylo u jižních ramp.

V pondělí 15. března se stavbaři pustí naplno do druhé části oprav sjezdů a nájezdů na estakádu. Rekonstrukce začala už loni opravou jižní části. Po zimní přestávce se tak nyní plynule přejde na severní stranu.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Harmonogram stavby do konce roku obsahuje úplné uzavírky sjezdu i výjezdu silnice I/48, tím pádem nebude možné sjet od Frýdku směrem ke sportovní hale Polárka a nebude umožněn ani výjezd od této haly ve směru na Místek. Značená objížďka povede stejně jako loni přes třídu T. G. Masaryka a ulici Nádražní."
Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Firma avizovala, že od 15. března začne stavební práce. Do té doby bude dělat přípravné práce, to znamená v okolí, bude se připravovat staveniště a my jsme na to už reagovali. V tuto chvíli jezdí autobusy po objízdné trase, jezdí podle výlukových jízdních řádů, které jsou zveřejněny a my jsme vlastně tím pádem nachystáni na tuto opravu."
Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Rekonstrukce spočívá ve výměně mostního svršku včetně hydroizolace, dále projekt počítá se sanací opěr, křídel a poškozených povrchů nosné konstrukce. Před dokončením budou osazeny nové zádržné systémy, takzvaná svodidla. Celková cena oprav jižních i severních ramp ve Frýdku-Místku vychází na 49 milionů korun."

Výlukové jízdní řády zavedlo město už na začátku března, byly totiž zapracovány do tištěných jízdních řádů platných od začátku letošního roku, nemusely se tak vydávat zvlášť a lidé by v tom neměli mít zmatek.

Karel Deutscher, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Autobusy, které dneska jezdily směrem na Místek a vyjížděly od vlakového nádraží, popřípadě z autobusového nádraží vyjížděly nahoru na estakádu a pokračovaly buď nahoru na 8. pěší pluk nebo do nějaké jiné části Místek, tak jet nemohou a budou všechny vyjíždět přes ulici T. G. Masaryka a tady lze očekávat teda mnohem větší zatížení, stejně jako v loňském roce a tím bych apeloval na řidiče, aby si na to dávali pozor, popřípadě volili objízdné trasy a této ulici se vyhýbali."

Výlukové jízdní řády mají platit do konce října, samotnou opravu severních ramp má pak Ředitelství silnic a dálnic pro jistotu rozplánovanou do konce roku. Hotovo by ale mohlo být právě mnohem dřív, podobně jako v případě jižní strany.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMINISTERSTVO VNITRA - Ředitelství služby cizinecké policie
Frýdek-Místek
od 25 720 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 93 Kč/hod.

Detail