Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku začal pravidelný jarní úklid

Minulý týden začal pravidelný jarní úklid Frýdku-Místku. Pomáhá s ním i řada sezónních zaměstnanců, které najímají technické služby z úřadu práce. Spolu s úklidem města postupně odstartovalo také blokové čištění ulic, lidé by tak měli myslet na dočasné zákazy parkování ve svých lokalitách.

V ulicích města už se od minulého týdne pohybují početné úklidové čety.

Jana Matějíková, mluvčí Frýdku-Místku: "Jarní úklid zahrnuje čištění komunikací, chodníků, lávek i schodišť a také úklid veřejné zeleně. Uklízet se bude nejenom v centru města a na sídlištích, ale taky v parcích a krajových částech města."

Technické služby na úklid tradičně najímají i sezónní zaměstnance. I oni se nyní zapojují do pravidelného testování na koronavirus. První pracovní den odhalil dva nakažené, takže práce nebyly nějak výrazně omezeny.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "V návaznosti na pandemickou situaci v loňském roce, kdy ty práce byly zahájeny zhruba o měsíc později, tak se nám podařilo zrealizovat i v této těžké době nábor těch pracovníků. Máme dneska 40 nových zaměstnanců s tím, že 25 je sezónních, 15 je z úřadu práce na veřejně prospěšné práce."

Čety jsou rozděleny na dvě části. Jedna se stará o úklid zeleně a druhá je na komunikacích.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Budeme postupovat jak ve frýdecké, tak v místecké části. Konkrétně třeba na tom jarním úklidu jsme zahájili práce na tom Růžovém pahorku, budeme pokračovat dál, po Velikonocích zhruba přejdeme asi do místecké části. Jarní vyhrabání teď tady okolí náměstí Svobody plus sídliště Anenská, Spořilov a zase podle harmonogramu budeme postupovat dál."
Jana Matějíková, mluvčí Frýdku-Místku: "Pokud vše půjde dobře a koronavirus výrazně nezasáhne do pracovní činnosti společnosti, tak by měly být práce spojené s úklidem veřejné zeleně hotovy zhruba do konce dubna a s úklidem komunikací zejména na sídlištích do poloviny června."
Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Samozřejmě jede se podle schválených harmonogramů, ať už odborem dopravy, silničního hospodářství, případně odborem životního prostředí. Ty práce v průběhu té zimní sezóny jsme připravovali techniku na to."

Do terénu vyjedou i sekačky. Technické služby je používají na úklid velkých travnatých ploch. Sekačky v těchto případech nesekají trávu, ale sbírají do košů zbytky listí a další materiál, který je z trávníků po zimě nutné odstranit.

Jana Matějíková, mluvčí Frýdku-Místku: "Připomínáme taky, že spolu s jarním úklidem města odstartovalo také tradiční blokové čištění ulic, to je spojené s dočasným zákazem parkování v dané lokalitě."

Blokové čištění bude probíhat podobně jako minulý rok, každé úterý a čtvrtek, výjimečně o víkendech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy