Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jedním z cílů nového vedení Frýdku-Místku je snížit zadlužení města

Až 400 milionů korun. Taková je predikce na velikost dluhu města v letošním roce. To je jedna z nejdůležitějších věcí, které chce nová koalice na magistrátu řešit. Snížit dluh a udělat pořádek v majetku. Opravit co je potřeba a na rovinu říct, na co město má a na co naopak nemá.

Novým náměstkem primátora ve Frýdku-Místku pro rozpočet a investice se stal Jiří Kajzar. V minulosti působil jako ředitel nemocnice, ředitel polikliniky nebo také jako přednosta okresního úřadu. Veřejnost si ho ale především pamatuje z minulého volebního období. Od roku 2015 měl totiž stejně jako nyní na starosti investice.

Jiří Kajzar, nový náměstek primátora Frýdku-Místku: "Musíme udělat revizi všech staveb a určit priority, protože spousta věcí není úplně dobře nastavená. Také je potřeba zamezit dalšímu zadlužování města, které se dostává do docela hrozivých čísel. Na letošní rok je predikován dluh téměř 400 milionů korun, což je potřeba urychleně řešit."

Změna ve vedení Frýdku-Místku byla podle nového náměstka nutná, protože město podle něj nešlo správným směrem. Společně s kolegy v nové koalici teď chtějí řešit ty nejpalčivější problémy.

Jiří Kajzar, nový náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je tady spousta staveb, které chátrají, protože je tady příliš majetku, který podle mě není dobře nastaven. Hotel Centrum, Kino Petra Bezruče, Národní dům, to jsou stavby, které vyžadují velké investice, na které město prostě nemá, takže musíme si opravdu říct, jak to budeme řešit."

Zároveň se všichni drží pravidla, že na rozvoji města musí pracovat jako jeden tým.

Jiří Kajzar, nový náměstek primátora Frýdku-Místku: "Je to týmová práce, koaliční, vzájemně se samozřejmě informujeme, a především je důležité programové prohlášení, které chceme naplnit. To, co se dá za ten rok a půl."

V dalších zpravodajských relacích vám postupně představíme i ostatní nové členy vedení města.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyLM stavby Sochorek s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 25 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 26 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail