Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé nám musí vidět pod ruce, říká nový primátor Frýdku-Místku

Audit majetku, hospodaření a investic. Takové jsou první plány nového vedení Frýdku-Místku. To chce dále nastavit správné kontrolní mechanismy a zajistit maximální transparentnost magistrátu. Nová koalice chce pracovat především jako jeden tým a posunout tak město kupředu.

V čele města Frýdek-Místek nově stojí primátor Petr Korč. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a poté se vrátil zpátky do rodného města. Založil tady antikvariát a galerii, znovu vytvořil filmový klub v kině Vlast, obnovil letní kino a je ředitelem a duchovním otcem benefičního festivalu Sweetsen fest.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "V okamžiku, kdy ve Frýdku-Místku v rámci festivalu v roce 2018 probíhala prezentace studie paní architekty Evy Jiřičné, tak v tom okamžiku, když jsme ji pozvali na festival, aby tu studii osobně představila, tak jsem si uvědomil ten obrovský potenciál a nebo to, co jsme jako kdyby nastartovali."

V té době se ještě jako nestraník postavil do čela hnutí Naše město F-M, které skončilo ve volbách v roce 2018 těsně druhé.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Po volbách jsme pořád říkali, že chceme zahájit spolupráci se všemi relevantními stranami, se kterými jsme i jednali předtím, než došlo k té změně, která se stala teď. Čili mým cílem bylo jako kdyby zmobilizovat místní patrioty, demokratickou část volebního spektra, dosáhnout nějakého spojení, a to co se teď stalo, já vnímám jako určitý bod, kdy by město mělo fungovat jinak."

Hnutí Naše město, Piráti a hnutí ANO už mají dohodnuty základní body, kterým by se nyní chtěli společně věnovat.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Provést jakýsi audit majetku, hospodaření, investic a podívat se na to, co všechno město je schopné unést. Na co všechno má město sílu, aby zůstalo zdravé, aby zvládalo ty své normální činnosti, že jsou opravené chodníky, že funguje městská policie, že se odváží odpad a tak dále, protože je doba, kdy opravdu je třeba počítat s tím, že těch financí nebude hodně a my musíme hlavně zajistit to, aby to město zdravě fungovalo."

Druhou zásadní oblastí je také transparentnost úřadu.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Ta cesta, kterou musíme ještě ujít je velká. Dělají se pokroky, nicméně obecně je to jedno, kdo byl na té radnici, ale pokud někdo ovládá město 20 až 25 let, tak je dobré se podívat na to, jak jsou nastavené všechny ty kontrolní vnitřní mechanismy a tak dále. A na tom se shodneme my, Piráti i ANO, že musíme občanům ukázat, že chceme být transparentní, občané nám musí vidět pod ruce a musí se to nastavit tak, aby kdokoliv přijde po nás, aby ta transparentnost byla systémová a aby se neměnila s tím, když se změní politická garnitura, ale aby to bylo nastaveno systémově."

Nová trojkoalice chce především pracovat jako jeden tým a je připravena naslouchat i dobrým podnětům ze strany opozice.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Vnímáme to jako týmovou hru a chceme vlastně tím, že jsme každý někde jinde i na tom politickém spektru, vykrýt vlastně všechny, všechny části těch voličů, občanů, abychom slyšeli všechny ty hlasy a společně dosáhnout toho, abychom to město posunuli někam kupředu."

Nový primátor má v gesci vnitřní věci a správu, kontrolní činnosti, komunikaci, ale také například oblast školství, mládeže, tělovýchovy a sportu, a ještě několik dalších kompetencí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy