Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bleskový porod ve Frýdku-Místku. Maminka nestihla dojít do nemocnice, Toníček se narodil venku na trávě

Tak moc chtěl na svět, že nenechal maminku přijít ani do nemocnice. Malý Toníček se narodil v noci venku před Nemocnicí ve Frýdku-Místku. Odrodil ho doslova náhodou kolemjdoucí ošetřovatel. Porod proběhl bez komplikací, chlapeček je zdravý a rodina i zdravotníci budou mít na co vzpomínat.

Tohle je Toníček, těsně po porodu měřil 49 centimetrů a vážil 3,4 kila. Na svět přišel krátce před půlnocí v sobotu 13. března na netradičním místě. Na trávě těsně za branou zadního vjezdu do Nemocnice ve Frýdku-Místku za pomoci ošetřovatele Miroslava.

Miroslav Kowalík, ošetřovatel na urgentním příjmu: "Vracel jsem se z odběrového místa, šel jsem kolem recepce a všiml jsem si, že recepční běží s vozíčkem směrem ven, tady k zadní bráně. Koukl jsem, co se děje, jak tady běžela všiml jsem si tady v dáli, že tady leží nějaká postava."
Magdalena Kapsiová, recepční: "Pacienti z interního urgentního příjmu vycházeli ven, tak přiběhli a říkali, že někdo vlastně leží venku, vůbec jsme nevěděli v tu chvíli, kdo tam leží, tak jsem tam vlastně vyběhla s vozíčkem s tím, že toho pacienta buďto naložíme nebo zjistíme, jaká tam bude situace, jenže když jsem přiběhla k té paní, tak už jsem viděla, že už to byl rozběhlý porod."
Miroslav Kowalík, ošetřovatel na urgentním příjmu: "Jsem se s kolegyní domluvil, ať jde zavolat pomoc, porodní tým a další složky, někoho z urgentu, s ležákem, že bychom maminku převezli rychle na porodní box."

Porod byl neuvěřitelně rychlý, trval jen několik málo minut a než přiběhl porodní tým na místo, které je zhruba 250 metrů od vchodu do nemocnice, dítě už bylo na světě.

Miroslav Kowalík, ošetřovatel na urgentním příjmu: "Zatímco, než oni doběhli, tak jsme s maminkou za pomoci tatínka, tak jsme porod jako tady uskutečnili. Narodil se vlastně tady Toníček, jo, maminka byla šikovná, porod byl rychlý jo a dopadlo to dobře na to všecko v jakých podmínkách jsme to odrodili."
Magdalena Kapsiová, recepční: "Paní jsme s pomocí tatínka, kdy pan ošetřovatel držel miminko a já s tatínkem jsem paní pomohli si přejít z té země na tu postel a pak už jela na to porodní."
Miroslav Kowalík, ošetřovatel na urgentním příjmu: "Bylo to štěstí, spontánní jo, podal jsem ruku, popřál jsem mamince, s tatínkem jsem se objal, jako bylo to nádherné, jako nesetkal jsem se s takovým silným okamžikem. Bylo to fakt silné, dojemné."

Porod byl pro Miroslava náročný, ale zvládl ho na výbornou.

Miroslav Kowalík, ošetřovatel na urgentním příjmu: "Mám tři děti, jo, ale vždycky jsem byl jako opora u té matky, člověk ji drží za ruku a vždycky ten porod odvádí porodník, porodní bába, lékař, takže to byla úplně premiéra."
Magdalena Kapsiová, recepční: "Je to fakt jako pěkné a říkala jsem, že je i dobře, že ten porod proběhl tak rychle že miminko bylo v pořádku a je zdravé už doma a jsem říkala, ať jim dělá jenom radost."

Podobná událost se odehrála loni v létě v Třinci, maminka tam na parkovišti před nemocnicí porodila dceru přímo do náruče tatínkovi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyIng. Petr Bobek - pracov. Horní Tošanovice
Horní Tošanovice
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 93 Kč/hod.

Detail

LM stavby Sochorek s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 25 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry