Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dotace pro kulturu i komplexnější plán oprav památek. To je cíl nového člena rady ve Frýdku-Místku

Kultura ve Frýdku-Místku bude potřebovat oživit. Stejně tak by měl být vytvořen komplexnější plán oprav památek. To jsou hlavní cíle nového radního Jakuba Tichého, který dostal oblasti kultury a památek ve městě nově na starost.

Jakub Tichý byl v rámci nové koalice zvolen do role neuvolněného radního. V současné době působí jako ředitel ostravského divadla Komorní scéna Aréna. V oblasti kultury se nejen ve Frýdku-Místku pohybuje už dlouhodobě.

Jakub Tichý, neuvolněný radní Frýdku-Místku: "Já jsem 5 let působil jako ředitel městského kulturního zařízení tady v Národním domě ve Frýdku-Místku. Od roku 2018 jsem zastupitel a předseda klubu a nyní, když jsme se stali součástí rady města, tak působím jako radní. Mám svěřenou gesci kultura, věda a památková péče."

Od roku 2018 je navíc předsedou kulturní komise. Jedním z prvních kroků, které v rámci kulturní oblasti nové vedení udělalo, tak bylo prodloužení výběrového řízení na nového ředitele městského kulturního zařízení.

Jakub Tichý, neuvolněný radní Frýdku-Místku: "Rozhodli jsme se prodloužit termín podávání přihlášek do 6. dubna, takže zveme všechny kreativní lidi s vizí, ať do toho jdou. Věříme, že najdeme někoho, kdo sem přinese silnou kulturní vizi a rozhýbe to tady trochu, až konečně všechna ta pandemická opatření skončí."

Důležité pro kulturu také bude získávání dotací, na které se chce Jakub Tichý detailněji zaměřit. Vidí tam totiž značné rezervy oproti minulosti.

Jakub Tichý, neuvolněný radní Frýdku-Místku: "Myslím si, že rozdělování peněz do kultury by tady mělo být transparentnější a ty hodnotící programy by měly být více postaveny na datech. Co se týče památkové péče, tak rád bych tady inicioval vznik pasportizace drobných památek. Chtěl bych sestavit plán jejich postupné obnovy. Doteď se to dělalo takovým ad-hoc způsobem, kdy se vybral objekt, který vypadal nejhůř a ten se opravil. Myslím si, že bychom tady měli mít nějaký komplexnější plán v této oblasti."

I piráti se v rámci nové koalice drží hesla, že by vedení města mělo táhnout za jeden provaz.

Jakub Tichý, neuvolněný radní Frýdku-Místku: "Samozřejmě, já bych strašně rád, kdyby rada města fungovala jako tým, kdy by se obracela i na opozici a kdy by to zkrátka byla nějaká kooperace místo vzájemných bojů, tak se tady doteď často dělo, takže snažíme se nastavit spolupráci znovu a smysluplněji."

Piráti mají v plánu všeobecně prosazovat body ze svého programu, zajistit větší transparentnost, efektivně pokročit v digitalizaci služeb a chtějí také otevřenější komunikaci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy