Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pískoviště na dětských hřištích ve Frýdku-Místku dostávají nový písek

Spolu s jarním úklidem začala i výměna písku v dětských pískovištích. Město jich má ve správě celkem 114. Všechny projdou do konce května údržbou a dostanou nový písek, který má vysoké hygienické nároky a oproti běžnému písku i trochu jiné složení.

Dětská pískoviště ve Frýdku-Místku od poloviny března postupně obsazuje velký bagr. Po zimě je už totiž dlouhá léta ve městě zvykem, že původní písek musí projít obměnou.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Pravidelná výměna písku začala stejně jako jarní úklid a vyhrabávání listí už 15. března v rámci možností klimatických podmínek, protože to počasí nám zatím moc nepřeje. Nicméně celkem až do konce května dojde k výměně na 114 pískovištích, 66 jich bude ve frýdecké částí, 48 v místecké části.

Přednost ve výměně mají pískoviště na certifikovaných dětských hřištích, který je ve městě zhruba 40. Na písek do pískovišť jsou navíc kladeny mimořádné nároky, musí splňovat speciální hygienické i obsahové normy.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Ty práce spočívají v odtěžení toho stávajícího písku, návoz nového certifikovaného písku, což je podle vyhlášky 238/2011 písek, který musí splnit požadavky na zrnitost, chemický obsah i na obsah bakterií. S tím, že zhruba ta třetina pískovišť je v travnatých porostech, takže tam dochází k oddrnění tak, aby ta tráva nepřerůstala. Některé si zasluhují tu drobnou opravu těch posedových částí, takže do konce měsíce května by měla být tato výměna realizována."

K výměně je v průběhu roku použito zhruba 350 tun certifikovaného písku s atestem, aby vyhovoval stanoveným limitům.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "V létě pravidelně zase naši zaměstnanci provádějí kontrolu těch pískovišť a v průběhu měsíce srpna dochází k drobným opravám, případně doplnění stávajícího písku."

Pokud jsou některá pískoviště v rekonstrukci, písek se vymění až po dokončení oprav.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyBohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Poolplast s.r.o. - pracoviště
Fryčovice
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 277, e-mail ludmila.slavikova@defendit.cz
Frýdek-Místek
od 6 390 Kč/měsíc

Detail