Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Středisko volného času Klíč postupně obsazuje letní akce a čeká na rozvolnění

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku se připravuje na léto. V zařízení věří, že dojde k rozvolnění a letní akce by mohly proběhnout v podobném režimu, jako v loňském roce. Většina táborů už se postupně zaplňuje. Rodiče dětí středisku věří, pokud by se totiž akce nekonaly, Klíč by vrátil zápisné, tak jako v minulosti.

Část dětí už se vrátila do škol, ale střediska volného času zůstávají ještě stále zavřená. Frýdecko-Místecký klíč ale rozhodně nezahálí, a dokonce už v únoru připravil nabídku letních akcí.

Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč: "Aktuálně ve středisku máme nachystané léto a chystáme táborové programy, prázdniny ve městě a další aktivity na léto."
Petra Vlkošová, zástupce ředitele SVČ Klíč: "Stejně jako v každém roce jsme připravili širokou nabídku prázdninových programů, my jsme připravili tábory pobytové, příměstské a samozřejmě už je v běhu i příprava prázdninového programu Prázdniny ve městě."

Připraveny jsou i nové aktivity. U příměstských táborů letos přibyl tábor pro předškolní děti, o který byl loni velký zájem, ale už se nemohl uskutečnit.

Petra Vlkošová, zástupce ředitele SVČ Klíč: "Máme velmi atraktivní program, který se jmenuje svět techniky, kdy se budeme věnovat zejména lego robotice, elektrotechnice, programování, to je novinka, kterou děláme ve spolupráci s MAPEM Pobeskydí, dále pak máme samozřejmě tábory specifické, které jsou u koní, výtvarné, letos nově i keramika, divadelní a myslíme si, že každé dítě i každý rodič si vybere."

Některé tábory už jsou dokonce obsazeny, středisko ale přijímá ještě náhradníky a zároveň se připravuje i na možnost rozšiřování.

Petra Vlkošová, zástupce ředitele SVČ Klíč: "Pracujeme na tom, abychom mohli přidávat další běhy, takže na obsazených táborech většinou bereme náhradníky a s naším týmem jak interních zaměstnanců, tak externích spolupracovníků přidáváme zvýšené kapacity tak, abychom opravdu těm dětem umožnili prožít klidné, dobrodružné a hlavně bezpečné léto."

Nejdůležitější ale bude, aby střediska volného času mohla také otevřít. Klíč počítá, že by akce mohly proběhnout podle loňského modelu.

Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč: "Jsou připravené tak jako loni, protože se dá předpokládat, že ta situace hygienická nebo epidemická nebude asi úplně ideální jako jiné roky bez covidu. Máme to připraveno podle loňského modelu a upravíme to poté podle aktuálních nařízení vlády."
Petra Vlkošová, zástupce ředitele SVČ Klíč: "My můžeme říct, že zájem rodičů je velký, že rodiče nám věří, co se týká i zajištění bezpečnosti i toho, že jsme schopni v případě, že by tábory nemohly proběhnout, jim vrátit celé finanční částky, my jsme za to velmi rádi, že to dobré jméno pořád mezi rodiči zůstává a děláme všechno proto, abychom rodiče nezklamali."
Patrik Siegelstein, ředitel SVČ Klíč: "Čekáme na to, jak nás vláda rozvolní nebo nerozvolní. Sledujeme zprávy, sledujeme dění a očekáváme, jak bude vypadat rozvolňování. Zatím se o kroužcích, táborech nemluví, zatím je tady ticho v tomto tématu, takže jsme v očekávání toho, jak vlastně vláda k této problematice volného času a poté letních aktivit přistoupí."

Další rozvolňování by mělo podle informací z vlády přijít 26. dubna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy