Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku začala oprava sjezdů a nájezdů mimoúrovňového křížení silnic I/48 a I/56

Řidiči využívající hlavní tahy ve Frýdku-Místku se teď budu muset obrnit trpělivostí. Začala totiž oprava sjezdů a nájezdů na mimoúrovňovém křížení mezi ulicemi Příborská, Beskydská a Janáčkova. Rozdělena bude zatím do tří etap, vždy s jednotýdenními uzavírkami jednotlivých jízdních směrů.

Řidiči jedoucí přes Frýdek-Místek od pondělí nenajedou z Příborské ulice klasicky směr Ostrava. Stejně tak nebude možný ani sjezd v opačném směru na Český Těšín. Začala totiž oprava sjezdů a nájezdů mimoúrovňového křížení silnic I/48 a I/56.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Investorem opravy sjezdů a nájezdů je ŘSD a ten jejich stav je opravdu nevyhovující. Já jsem rád, že jsme se shodli na termínech, tak aby to nebylo v kolizi s žádnými jinými stavbami a jinými opravami ve městě."
Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Rekonstrukce silničních ramp u prodejny Tesco bude probíhat postupně po jednotlivých větvích a za úplných uzavírek doprovázených objízdnými trasami. Práce spojené s dopravními změnami potrvají zhruba do poloviny května letošního roku."

Oprava bude rozdělena celkem do pěti etap a týkat se bude vždy pouze jednoho jízdního směru. Opačný směr na rampě zůstane průjezdný.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Největší problémy očekáváme u kruhového objezdu u místeckého Lidlu, přes který povede většina objízdných tras a tady bych poprosil řidiče o trpělivost a hlavně obezřetnost."

V další etapě, která začne od pondělí 3. května se objízdná trasa přesune sem na velký kruhový objezd, kde už by otáčení pro řidiče mělo být jednodušší.

Leonard Varga, náměstek primátora Frýdku-Místku: "My doufáme, že ta oprava co nejméně ovlivní Beskydskou a Příborskou, i kvůli tomu jsme vstoupili s ŘSD v jednání a etapu I. a V., která pro nás byla lehce problematická, jsme zatím odložili. Oni to přepracují. Začínáme etapou II., III. a naváže IV., který by měla provoz ve městě ovlivnit co nejméně. My jsme vyloženě nechtěli, aby nám auta zahltila Příborskou a Ostravskou."
Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "K opravě budou stanoveny ještě dvě dílčí etapy, které je třeba vhodně koordinovat s probíhající stavbou obchvatu Frýdku-Místku. Tyto fáze jsou řešeny odděleně, aby nebyl narušen časový harmonogram oprav ramp začínající právě toto pondělí."

Každá etapa by měla trvat vždy jeden týden. Zbývající dvě, které jsou ještě v řešení, se týkají nájezdu z Janáčkovy ulice na velký kruhový objezd a sjezdu z něj v opačném směru na Příbor.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy