Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

K očkování se mohou registrovat lidé starší 60 let, ve Frýdku-Místku mají plno volných míst

Od pátku se mohou k očkování hlásit lidé starší 60 let. Ministerstvo zdravotnictví otevřelo registraci pro další věkovou kategorii. Očkovací centrum ve Frýdku-Místku hlásí, že má dostatek vakcín a zároveň spousty volných míst pro další zájemce.

Velkokapacitní očkovací centrum ve Frýdku-Místku je schopné odbavit až tisíc lidí za jeden den. Pokud lidé přijdou přesně na objednaný čas, projdou celým procesem za zhruba 30 minut.

Anketa: 1.) "Očkování je bezvadně zorganizované, to musím říct. A očkování je bezva, protože mám naději, že to nedostanu." 2.) "Očkování je velice důležité pro mě, protože získám nějakou imunitu. Budu mít pravděpodobně průběh už takový mírnější. Mám z toho obavy, že bych měl těžký průběh, mám už 65 let, takže by mě to mohlo skolit."

Aktuálně prošli očkováním lidé starší 65 let. V pátek už ale ministerstvo zdravotnictví spustilo registraci pro zájemce starší 60 let.

Ivana Krzykalová, vrchní sestra očního a ORL Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Volná místa pro lidi, kteří mají zájem jsou. Musí si hlídat rezervační systém. Otevíráme vždycky dva dny dopředu, podle toho, kolik máme slíbených vakcín a podle toho jsou pak i rezervační místa. Stany nám fungují pořád stejně, máme devět očkovacích míst. V provozu v současné době máme 6 až 7 očkovacích míst. Podle toho, kolik máme pacientů, kolik máme dávek."
Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Vakcín máme dostatek a určitě těch vakcín bude dostatek i v budoucnu."

Ministr zdravotnictví předpokládá, že by se další věková skupina pro očkování mohla otevírat vždy po týdnu.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Ono už je dobře, že už se očkují i další věkové skupiny, protože v očkovacím centru ve Frýdku-Místku, ale mám informace, že nejenom tady, už pomalu nemáme koho očkovat. Klienty očkovacího centra jsme dokonce museli hledat. Každý den otevřeme závoru na nulu. Všichni, kteří se zaregistrovali, tak jsou vpuštěni na následující týden během následujících dvou dní po registraci."

Očkování jde velmi rychle, jen ve Frýdku-Místku už aplikovali přes 24 tisíc dávek. A podle ředitele tamní nemocnice jednoznačně pomáhá. Začali totiž klesat počty hospitalizovaných pacientů.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "S největší pravděpodobností uzavřeme jednu z covidových stanic a přesunuli bychom všechny covidové pacienty do pavilonu T. K dnešnímu dni máme nemocných 40 pacientů na standardu, 17 jich je na následné péči a 6 je v těžkém stavu na ARU ventilovaných, ale ta situace už je, když řeknu výrazně, tak je to asi silné slovo, ale už je pro nás výrazně lepší, než byla před týdnem nebo před měsícem."

Nemocnice už postupně rozjela i elektivní operace. Zatím ale jen u akutních pacientů.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Předpokládáme, že bychom následujících co 14 dnů vždycky otevřeli další operační sál a začali bychom řešit i výkony, které byly odkládány. Z důvodů toho, že nebylo v nemocnici místo nebo pro ty pacienty to nebylo úplně bezpečné, aby do té nemocnice šli."

Na začátku týdne už se dostal počet nově nakažených koronavirem v kraji pod sto lidí za 24 hodin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy