Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Frýdku-Místku se opět vrátí Beskydské farmářské trhy

Ve čtvrtek 6. května se do města opět vrátí farmářské trhy. Kvůli současným omezením budou ale chybět někteří prodejci. Stánků musí být na ploše menší počet. Město je zároveň připraveno regulovat množství návštěvníků, kteří se budou na tržišti pohybovat, tak aby nedošlo k porušení platných vládních nařízení.

Sezóna tradičních farmářských trhů se ve Frýdku-Místku zahajuje pravidelně v květnu. Start letošního ročníku vyjde také díky postupnému rozvolňování vládních opatření.

Anketa: 1.) "No to je dobře, konečně." 2.) "Určitě je to perfektní a když mi vyjde čas, tak chodím." 3.) "Jak kdy, podle potřeby, děkuji." 4.) "Ještě jsem tam nebyla, ale půjdu se tam podívat."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Tradičně před Dnem matek 6. května můžeme konečně spustit farmářské trhy. Sice s omezeným sortimentem bez prodeje pokrmů, které by mohli konzumovat lidé na místě, ale tradiční sortiment jako kytičky, sazenice a tak dále, ty tam samozřejmě budou."

Beskydské farmářské trhy se budou konat vždy co 14 dní, od 8 do 14 hodin tady na náměstí Svobody v Místku.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V současné době máme omezený počet prodejců, rozestupy mezi stánky, rozestupy mezi návštěvníky a zároveň se budeme snažit regulovat počet lidí na farmářském trhu jako takovém. Doufáme, že do té doby dojde ještě k většímu rozvolnění, tak abychom mohli naplno ty trhy rozjet."

Kromě farmářských trhů mohou lidé nakupovat nejen čerstvé ovoce a zeleninu na tržnici ve Frýdku-Místku, tady byli na základě vládních opatření výrazně omezeni jen někteří prodejci. Podle sortimentu, který nabízeli.

Jana Zbořilová, prodejce z tržnice ve Frýdku-Místku: "My jsme zahradníci a zahradníci mohou pořád prodávat. Pořád stejně velký zájem máme."
Ivan Pavlosek, prodejce z tržnice ve Frýdku-Místku: "Omezujeme to hodně jako, už půl roku vlastně nepracujeme a když se to tak vezme, tak nájem se musí platit a všechno, takže je to špatná doba. A ještě když máte čtyři malé děti, tak to není žádná sranda."

V rámci dalšího rozvolňování se od 10. května počítá s definitivním otevřením všech obchodů, které už by se neměly zavírat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy