Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výkyvy počasí zkomplikovaly jarní úklid Frýdku-Místku

Nepříznivé počasí předchozích týdnů narušilo harmonogram jarního úklidu Frýdku-Místku. Zaměstnanci technických služeb, tak museli měnit náhradní termíny blokových čištění a na úklidu se podílet i o víkendech. Počasí už by se ale mělo v následujících dnech výrazně zlepšit.

Jarní úklid Frýdku-Místku začal v polovině března. Schválen byl i přesný harmonogram prací, který bylo ale zpočátku velmi obtížné dodržovat. Ke koronavirovým problémům se totiž přidaly problémy s počasím, které bylo doslova jako na houpačce. Oproti předešlým letům je mnohem chladnější a především deštivější.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Prakticky veškeré úklidové práce i včetně jarního vyhrabání byly započaty 15. března. Nicméně hned po třech dnech začalo sněžit, takže i blokové čištění 18. března ve čtvrtek na ulici Anenská bylo hned zrušeno. Ty práce samozřejmě probíhaly s určitými těžkostmi dále. 8. dubna další sněhová nadílka, takže místo toho, abychom hrabali listí a blokově čistili, tak jsme vyjeli se sypači a solili místní komunikace."

Blokové čištění v ulici Marie Majerové tak muselo být odvoláno. Od 13. dubna padal zase déšť se sněhem, od 19. dubna výrazně pršelo a problémem byly také přetrvávající ranní mrazíky.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "My to teď řešíme náhradními termíny ve středy, protože ty klasické blokovky probíhají každé úterý a čtvrtek a předpokládám, že do prázdnin nějaký termín najdeme, aby se to provedlo."

Jakmile to počasí dovolilo, byly provedeny operativně zásahy do harmonogramu a co se například vyhrabávání listí týče, tak byly před Velikonocemi upřednostněny hřbitovy a poté se pokračovalo v dalších částech města.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Dá se říct, že co se týče toho jarního úklidu, tak tam jsme v určitém skluzu, nicméně děláme vše proto, aby se ten skluz podařilo zlikvidovat. Díky vypětí všech sil, i nasazením o sobotách, se podařilo provést v termínu do konce dubna i vyhrabání listí."

Předpověď počasí na další dny už je přece jen příznivější. Zdá se, že výrazně chladné období už by mělo ustoupit vyšším teplotám.

Marie Glofáková, meteoroložka ČHMÚ Ostrava: "Trošičku se oteplí v sobotu a výrazně se poté na neděli, kdy se teploty budou pohybovat od 18 do 22 stupňů celsia, bude jasno až polojasno a velice příjemné počasí. Nejteplejší dny budou pondělí a úterý, kdy teploty mohou atakovat až 18 stupňů celsia, od středy opět očekáváme příchod srážek a ochladí se. Ke konci týdne se teploty mohou pohybovat kolem 15 stupňů celsia."

Déšť z posledních dní a následný nástup vysokých teplot budou mít jednoznačně za následek velmi rychlý růst trávy. Ve městě se proto už připravují také na zahájení pravidelného sečení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyŠKOLNÍ BUFET s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Dalibor Sklář, info@skolnibufet.cz
Frýdek-Místek
od 5 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. - pracoviště Chlebovice - Diamo
Frýdek-Místek
od 16 800 do 18 500 Kč/měsíc

Detail

Zemědělské družstvo v Kozlovicích, pracoviště Kozlovice
Kozlovice
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail