Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výkyvy počasí zkomplikovaly jarní úklid Frýdku-Místku

Nepříznivé počasí předchozích týdnů narušilo harmonogram jarního úklidu Frýdku-Místku. Zaměstnanci technických služeb, tak museli měnit náhradní termíny blokových čištění a na úklidu se podílet i o víkendech. Počasí už by se ale mělo v následujících dnech výrazně zlepšit.

Jarní úklid Frýdku-Místku začal v polovině března. Schválen byl i přesný harmonogram prací, který bylo ale zpočátku velmi obtížné dodržovat. Ke koronavirovým problémům se totiž přidaly problémy s počasím, které bylo doslova jako na houpačce. Oproti předešlým letům je mnohem chladnější a především deštivější.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Prakticky veškeré úklidové práce i včetně jarního vyhrabání byly započaty 15. března. Nicméně hned po třech dnech začalo sněžit, takže i blokové čištění 18. března ve čtvrtek na ulici Anenská bylo hned zrušeno. Ty práce samozřejmě probíhaly s určitými těžkostmi dále. 8. dubna další sněhová nadílka, takže místo toho, abychom hrabali listí a blokově čistili, tak jsme vyjeli se sypači a solili místní komunikace."

Blokové čištění v ulici Marie Majerové tak muselo být odvoláno. Od 13. dubna padal zase déšť se sněhem, od 19. dubna výrazně pršelo a problémem byly také přetrvávající ranní mrazíky.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "My to teď řešíme náhradními termíny ve středy, protože ty klasické blokovky probíhají každé úterý a čtvrtek a předpokládám, že do prázdnin nějaký termín najdeme, aby se to provedlo."

Jakmile to počasí dovolilo, byly provedeny operativně zásahy do harmonogramu a co se například vyhrabávání listí týče, tak byly před Velikonocemi upřednostněny hřbitovy a poté se pokračovalo v dalších částech města.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Dá se říct, že co se týče toho jarního úklidu, tak tam jsme v určitém skluzu, nicméně děláme vše proto, aby se ten skluz podařilo zlikvidovat. Díky vypětí všech sil, i nasazením o sobotách, se podařilo provést v termínu do konce dubna i vyhrabání listí."

Předpověď počasí na další dny už je přece jen příznivější. Zdá se, že výrazně chladné období už by mělo ustoupit vyšším teplotám.

Marie Glofáková, meteoroložka ČHMÚ Ostrava: "Trošičku se oteplí v sobotu a výrazně se poté na neděli, kdy se teploty budou pohybovat od 18 do 22 stupňů celsia, bude jasno až polojasno a velice příjemné počasí. Nejteplejší dny budou pondělí a úterý, kdy teploty mohou atakovat až 18 stupňů celsia, od středy opět očekáváme příchod srážek a ochladí se. Ke konci týdne se teploty mohou pohybovat kolem 15 stupňů celsia."

Déšť z posledních dní a následný nástup vysokých teplot budou mít jednoznačně za následek velmi rychlý růst trávy. Ve městě se proto už připravují také na zahájení pravidelného sečení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


"ALPRESS" společnost s ručením omezeným - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 000 do 26 700 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Rotto EUROPE s.r.o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry