Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mateřské školky opět fungují bez omezení, děti se nemohly dočkat návratu

Na začátku týdne se mohly ty nejmenší děti opět vrátit do školky. Mateřinky tak jedou už v běžném režimu, a dokonce i bez testování dětí. Děti se nemohly dočkat kamarádů a rodiče jsou rádi, že nemusejí být doma na ošetřovném a mohou opět chodit do práce.

Mateřské školky jsou od pondělí 10. května opět plné dětí. Jak je vidět, návrat do školky si většinou všechny nesmírně užívají, některé se ho nemohly dočkat, jiné se zase těší pomalu na přípravu do školních lavic.

Anketa děti: 1.) Já jsem ráda, že chodím do školky a můžu tady být, protože já už jdu tady toto září do školy." 2.) "Dobrý, mě to nebavilo být doma." 3.) "Já jsem se chtěl už těšit do školy. Mě už to tady moc nebaví, tak jsem se chtěl těšit do školy." 4.) "Je to tady super a moc jsem ráda, že tady mám svoje přátele."

Mateřská škola Pohádka ve Frýdku-Místku nebyla během omezení úplně zavřená. Starala se totiž o děti rodičů pracujících v integrovaném záchranném systému.

Kateřina Dušková, zástupkyně ředitelky MŠ Pohádka F-M: "Přiznám se, že my už jsme se strašně moc těšili na děti, až se vrátí a že budeme mít zase plné třídy, protože doteď jsme jeli v naplněnosti 15 dětí na třídu. To znamená, že byli předškoláci a pár dětí z těch integrovaných záchranných složek, takže my jsme strašně rádi, že už jsou všechny děti zpátky ve školkách a že už jedeme tak, jak máme."

Zároveň si oddechla i většina rodičů, kteří museli být s dětmi například doma na ošetřovném a nyní se tak mohou vrátit zpátky do práce.

Anketa rodiče: 1.) "Jsme rádi, určitě už kvůli dětem, protože jsou zase s dětmi a mají velkou radost." 2.) "Hodně dobré, musím do práce, takže jsem musela dát dítě do školky."

A jak jste to řešila během té doby, co to bylo zavřené?

Anketa rodiče: 2.) "No nijak, musela jsem být na ošetřovném, protože žiju sama se synem, tatínek musel do práce." 3.) "Manželka je na mateřské, takže nás se to ani tak netýkalo." 4.) "Do školky, do školy, ať to otevřou všechno, protože to je super. Můžu do práce volně chodit, nijak mě to neomezuje, takže super. My jsme se s manželem střídali, takže celkem pohoda, vždycky jsme to nějak s rodinou vymysleli."

Zdejší mateřská škola má v 11 třídách 280 dětí a zpátky nastoupil téměř plný počet. Zároveň všichni uvítali, že se u dětí zrušilo testování.

Kateřina Dušková, zástupkyně ředitelky MŠ Pohádka F-M: "Zpočátku jsme se testovali 2x týdně, tak jak nám bylo nařízeno. Poté se testovalo už jenom jednou týdně a pedagogové jsou stále v režimu jednou týdně."

Během testování tady neznamenali žádný záchyt nakažených dětí, podobě jako tomu bylo i v řadě dalších mateřinek.

Kateřina Dušková, zástupkyně ředitelky MŠ Pohádka F-M: "Náročný možná byl první týden, kdy rodiče ještě úplně nevěděli, jak manipulovat s těmi testy, jak se testovat. Trošičku jsme měli obavy z toho, jak k tomu budou přistupovat děti, ale děti to vzaly úplně sportovně a naopak, když jsme teď to testování zrušily, tak samy se toho testování domáhají."

Pro děti, které nemohly v minulých měsících do školky, dokonce zdejší mateřinka připravila aktivitu nazvanou Za pohádkou do Pohádky, na kterou byl velký ohlas.

Kateřina Dušková, zástupkyně ředitelky MŠ Pohádka F-M: "Paní učitelky namalovaly pohádkové postavičky a vymyslely k nim úkoly, takové motivační. Děti, když chodily s rodiči na vycházky, ono těch aktivit moc se nenabízelo, když jsme byli zavření, tak se mohly podívat, prošly se kolem školky, podívaly se, co je nového a mohly si přečíst alespoň nějaký úkol s rodiči."

Teď už si děti užívají plno aktivit přímo ve školkách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy