Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Komentované prohlídky i Technotrasa, Turistické informační centrum Frýdek-Místek chystá akce na léto

Návštěvníkům se opět otevřelo turistické informační centrum ve Frýdku-Místku. Nově rozšířilo nabídku služeb a zároveň se připravuje na letní akce. Mezi nejoblíbenější patří pravidelné komentované prohlídky i projekt Technotrasy. Na léto se hledají i brigádníci, kteří pomohou doporučovat výlety turistům.

Návštěvníkům i místním opět rádi a ochotně poradí v turistických informačních centrech ve Frýdku-Místku. Díky další vlně rozvolnění, která přišla už minulý týden, se se mohla informační centra otevřít.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC F-M: "Jsme rádi, že můžeme opět po několika měsících osobně přivítat návštěvníky na našich pobočkách ve Frýdku i v Místku. V mezičase jsme s nimi komunikovali telefonicky, prostřednictvím emailu, sociálních sítí a našich webů. Nyní jsme již plně k dispozici a lidem se opět dostanou služby, na které jsou běžně zvyklí, jako je například poskytování turistických informací, prodej map, suvenýrů a vstupenek, kopírování, laminování a prodej regionální návštěvnické karty Beskydy Card. Připravili jsme si také novinku, která byla mezi návštěvníky velmi žádaná a tou je tisk z flash disku."

Samozřejmě dál platí všeobecná protikoronavirová opatření v podobě nošení respirátorů a používání dezinfekce. V informačním centru mají také nainstalována ochranná skla, která zajistí větší ochranu pracovnic před případným rizikem přenosu nákazy. Vzhledem k velikosti pobočky sem ale mají lidé vstupovat jednotlivě.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V současné době jsou už otevřená turistická informační centra, takže se naplno rozběhla příprava programů pro návštěvníky Frýdku-Místku i pro občany. To znamená, že program z minulých let bude obohacen a bude se rozšiřovat tak, aby ta nabídka těch venkovních akcí byla co nejrozmanitější. S největší pravděpodobností budou i nadále pokračovat prohlídky, které byly doteď i v rámci Technotrasy i samostatně po Slezanských budovách, takže se návštěvníci mají na co těšit."
Lucie Talavašková, mluvčí TIC F-M: "Současně jsme pracovali na přípravách komentovaných prohlídek, které začínají již 8. června. Jako první jsme si připravili tematickou prohlídku Po stopách Petra Bezruče. Následovat bude také projekt Technotrasa, který vypráví příběh textilek u nás ve městě."

Turistické informační centrum hledá na léto také případné brigádníky, kterým není turistika a znalost okolí rozhodně cizí.

Lucie Talavašková, mluvčí TIC F-M: " V období letních prázdnin rozšíříme také naši pracovní dobu o víkendový provoz. Vyrazíme mezi turisty do terénu, proto v našem týmu rádi přivítáme posily, které znají Frýdek-Místek a Beskydy jako své boty a pomohou turistům doporučit ty nejlepší výlety. Bližší informace pak zájemci najdou na našem webu ticfm.cz"

Všichni doufají, že se dosavadní zbývající omezení postupně rozvolní a řada akcí, které jsou připraveny na léto, tak bude moci bez problémů proběhnout.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy