Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novodvorská ulice ve Frýdku-Místku dostává 4 500 metrů čtverečních nového povrchu

Část ulice Novodvorská na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku dostává nový povrch. Oprava byla podle místních už potřeba, vyjde na 2,7 milionu korun a na starosti ji dostaly technické služby. Výměnou prochází téměř 4 500 metrů čtverečních povrchu.

Čilý pracovní ruch panuje na Novodvorské ulici na Sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku už přes dva týdny. Pracovníci technických služeb v rámci možností, jak jim počasí dovolí, pokládají v ulici nový povrch.

Anketa: 1.) "Určitě je to dobře, bylo to v hrozném stavu, tady se nedalo ani přejít." 2.) "Pokud to bylo nutné, tak je to v pořádku."

O opravě rozhodla právě v návaznosti na nevyhovující stav rada města. Velkoplošná a rozsáhlá oprava povrchu začala už v pondělí 10. května. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o páteřní komunikaci sídliště Slezská II., tak nedošlo po dobu opravy k úplné uzavírce zmiňované ulice. Doprava a možnost parkování byla výrazně omezena.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Ten rozsah těch prací je od křižovatky V. Závady až po křižovatku na ulici Dr. M. Tyrše. Práce spočívají v odkrytí, odfrézování zhruba 4500 metrů čtverečních asfaltobetonového krytu v průměrné tloušťce 6 cm, s tím, že ty práce v současné době už jsou prakticky hotovy a naši zaměstnanci začínají teď výškové úpravy celkem 17 kanalizačních vpustí."

Dále následovala oprava čtyř poklopů šachtic a dvou vodovodních uzávěrů a poté přišlo na řadu strojní čištění celého povrchu.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Položení spojovacího postřiku a následně ta finální zase šesticentimetrová pokládka asfaltobetonového krytu. V té finální verzi pak zhruba 480 metrů zalití spár a vodorovné dopravní značení. Pokud klimatické podmínky dovolí, tak si myslíme, že do konce května v každém případě by ty práce mohly být ukončeny i o nějaký den dřív."

Oprava byla vyčíslena na více než 2,7 milionu korun včetně DPH.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy