Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z ulic Frýdku-Místku postupně zmizí staré betonové lavičky s reklamními tabulemi

Betonové lavičky s reklamními tabulemi. Podle vedení Frýdku-Místku starý přežitek, který nedělá dobrý dojem zvláště v historických částech města. Proto bylo nedávno rozhodnuto, že tyto staré lavičky zmizí a budou nahrazeny klasickými, které se po městě už dlouhodobě instalují.

Často i desítky let staré betonové lavičky, na kterých jsou velké reklamní tabule. Stojí převážně na autobusových zastávkách ve Frýdku-Místku a v místech, kde je velký pohyb lidí. Důvod je prostý, aby jejich reklama oslovila co nejvíce lidí.

Anketa: 1.) "Mi to osobně nevadí." 2.) "To se mi nelíbí. Kdyby byly čisté nebo dřevěné, tak by to bylo pěknější."

Už v roce 2017 vznikla koncepce na rekultivaci veřejného prostoru jejíž součástí byla i obměna laviček, na které se dlouhodobě pracuje. Nyní přijdou na řadu právě i ty betonové.

Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V posledním období o tom vedení města jednalo a dospělo se k většinovému názoru, či závěru, že ty lavičky, které byly shledány nevyhovující, to znamená zejména ty betonové lavičky, budou postupně nahrazovány lavičkami, které vyrobí technické služby."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Nechceme tady prostě takový typ laviček, který nezapadá do naší koncepce. Není ani estetický a rada rozhodla o tom, že tady tento typ laviček už nebude. Což považuji za dobrý počin a určité odstraňování věcí a nějakého balastu v tom veřejném prostoru, který tam nemá co dělat a přispívá to k daleko vyšší estetizaci města."

Poslední roky už se ve městě instalují pouze dva typy laviček, historický typ Schönbrunn a střídmější typ s vlastním vzorem, na který mají zdejší technické služby dokonce patent. Lavičku totiž navrhl jeden ze zaměstnanců.

Jaromír Chovaneček, pracovník technických služeb: "Tenhle typ jsem viděl z litiny, tam to bude asi podstatně dražší než z těchto profilů, zkusili jsme to, konstrukčně to vychází nastejno, protože ta litina měla stejnou stavbu té lavičky, jak tvarem toho profilu, tak i výrobou."
Radovan Hořínek, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Samozřejmě, že kromě těch betonových laviček a jejich nahrazování jsou i průběžně měněny a doplňovány ty stávající lavičky ve městě a jde o to, aby správa obecního majetku si dohodla časový harmonogram s technickými službami tak, aby došlo k průběžnému doplňování těch laviček, aby samozřejmě byly tam, kde jsou potřeba."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Ty historická jádra, v podstatě jsou to kostely, hřbitovy a všechny ty historické prvky tam mají jednotný mobiliář."

Na území města je přes 1 300 laviček, které se postupně obměňují. Ty nové dostávají navíc do dřeva vyryté citáty vztahující se k předmětné lokalitě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy