Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charita Frýdek-Místek potřebuje auto pro mobilní hospicovou službu

Charita Frýdek-Místek potřebuje auto pro mobilní hospicovou službu. Proto se přihlásila do sbírkového projektu Daruj FM. Rada města už jejich žádost schválila, definitivní slovo bude mít ale zastupitelstvo. Pokud návrh projde, lidé budou moci přispívat na transparentní účet a město poté vybranou částku tradičně navýší.

S prodlužující se délkou života každoročně roste i počet seniorů ve vyšším věku. Najít na stáří místo v penzionu pro seniory tak není jednoduché a pokud to jenom jde, lidé by raději přece jen zůstali doma. Potvrzuje to i Charita Frýdek-Místek.

Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "My si uvědomujeme, že ty trendy v současné době čím dál víc inklinují k tomu, že lidé chtějí dožít závěr života doma. A i na těch číslech, počtech klientů a zájemců vidíme, že těch lidí stoupá a stejně tak roste počet pacientů, které my doprovodíme až do toho samotného konce. S tím, že nejvíce jich je v rámci města Frýdek-Místek a poté v těch přilehlých obcích."

O seniory doma se stará řada organizací poskytující sociální služby. Jednou z nich je i středisko Salvia z frýdecko-místecké charity. Jelikož se služby neustále rozšiřují, charita by tak potřebovala nové auto, proto se přihlásila do sbírkového projektu Daruj FM.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Rada města v současné době předloží zastupitelstvu návrh na schválení dalšího bodu do programu Daruj FM, jedná se o automobil pro Charitu Frýdek-Místek, který by sloužil poté pro její potřeby. Charita bude rozšiřovat svou mobilní hospicovou službu, a právě k těmto účelům by tento automobil měl sloužit."
Martin Hořínek, ředitel Charity Frýdek-Místek: "Agentury domácí péče jsou primárně hrazeny z nezdravotních pojištění a málokdo je ochoten jim přispívat nějaké investice do vozového parku, proto jsme velmi rádi, že jsme se mohli s tímto projektem přihlásit do Daruj FM a budeme žádat o možnost veřejné podpory v rámci sbírky tohoto projektu, aby lidé mohli přispět na pořízení vozidla."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Program Daruj FM v letošním roce zatím běží s jedním programem, a to je oprava kostelní věže ve Skalici a bude rozšířena o další, v současné době je to jeden program, Charita FM, ale evidujeme i další žádosti, které budeme dále probírat."

Aby mohla být další sbírka vyhlášena, budou o ní muset rozhodnout na červnovém jednání ještě zastupitelé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy