Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté ve Frýdku-Místku hledali sebevraha v kolejišti, místo toho našli sprejera

Policisté ve Frýdku-Místku mají za sebou neobvyklý zásah. Dostali hlášení o pohybu možného sebevraha v kolejišti. Když ale přijeli na místo, zjistili, že jde o sprejera, který přijel do města škodit až z Brna. Navíc už byl v minulosti za podobné jednání odsouzen.

Sprejeři často ničí fasády domů nebo například sprejují po různých velkých mostních konstrukcích. V těchto případech si vybírají nejlépe místa, kde je nemůže nikdo chytit. Jeden ale vyvolal pozdvižení ve Frýdku-Místku. Svědci si totiž původně mysleli, že jde o sebevraha.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Policisté na oddělení hlídkové služby Frýdek-Místek v minulém týdnu ve večerních hodinách obdrželi oznámení o možném výskytu osoby se sebevražednými sklony, která se má pohybovat v blízkosti kolejiště ve městě Frýdek-Místek. Hlídka ihned zareagovala a během pár minut přijela na místo. Jenže místo jim nahlášené osoby si všimli muže, který svými grafity právě zdobil mostní konstrukci."

Sedmatřicetiletý sprejer za svou tvorbou přijel až z Brna. Zřejmě vystoupil na nádraží ve Frýdku-Místku a šel po kolejích až k předmětnému mostu, který posprejoval.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Ve svém výslechu uvedl, že veškeré barvy zakoupil v Ostravě, odkud následně pokračoval na místo, kde zanechal skoro dokončený nápis. Ve své výpovědi se navíc hájil tím, že i když věděl, že se dopouští protiprávního jednání, myslel si, že s ohledem k tomu, že stěna je již posprejovaná, nezpůsobí svými malbami velkou škodu."

Tento vášnivý sprejer byl přitom v minulosti už za podobné jednání potrestán okresním soudem v Brně. Případ má navíc poměrně kuriózní návaznost. Nápis, který muž vytvořil je téměř totožný s logem jednoho minipivovaru z Bílovce.

Petr Holub, majitel minipivovaru: "Velice mě to překvapilo. Nevím, jestli ho motivovalo to, že má rád naše pivo nebo se mu pouze líbí logo pivovaru Zobak. Každopádně toho pána neznám a byl jsem velice překvapen. Já určitě nejsem zastáncem toho, že by se mělo stříkat po cizích zdech, protože si nedovedu představit, že by mi takhle někdo pomaloval dům. Ale umím si představit, že v případě, že člověk něco umí a umí to hezky, tak nastříkat nějakou reklamní tabuli nebo stan nebo něco podobného."

Sprejerovi teď přitom hrozí ve zkráceném přípravném řízení až jeden rok vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy