Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní kino i koncerty v zahradě, Kultura Frýdek-Místek chystá řadu akcí

Filmy v kině pod střechou i venku pod širým nebem. Velký výběr koncertů v rámci akce Léto v zahradě a také příprava na letní Promenádní koncerty v sadech Bedřicha Smetany. Kultura F-M rozvolnila a opět zve zájemce všech věkových kategorií na své pravidelné letní akce.

Opravdový kulturní život ve společnosti nesmírně chyběl. Všichni nemohli dočkat dalšího rozvolnění a kulturní organizace usilovně a s vidinou uspořádání připravovaly první letní akce. Nezahálela ani Kultura Frýdek-Místek.

Lenka Vašková, mluvčí Kultury F-M: "Pohodovou atmosféru léta chceme opět po roce udělat v zahradě Národního domu a prostřednictvím pořadu Léto v zahradě."

Začíná se už od pátku 4. června, vždy od 16. hodiny pohádkou pro děti a dále večerním koncertem nebo doprovodnou hudbou.

Lenka Vašková, mluvčí Kultury F-M: "První páteční koncert bude 18. června od 20. hodin. Na své domovské scéně vystoupí písničkář René Souček s hudebníky Markem Hlostou a Petrem Pinkasem."

Ani letos veřejnost nepřijde o oblíbený cyklus promenádních koncertů v sadech Bedřicha Smetany, které budou vždy každou prázdninovou neděli od 16. hodin.

Lenka Vašková, mluvčí Kultury F-M: "Další plánovanou akcí jsou Historické slavnosti, které proběhnou 14. a 15. srpna v parku pod zámkem a v závěru prázdnin potom bychom chtěli diváky pozvat na divadelní festival Odpoutaná scéna, což je také pravidelná akce, na kterou se všichni netrpělivě těšíme."

Na své si přijdou také milovníci filmu. Kino Vlast otevřelo už ve čtvrtek 27. května. Návštěvníci musejí ale při vstupu počítat s platnými hygienickými nařízeními.

Vladan Literák, vedoucí Kina Nová Scéna Vlast: "Divák se musí prokázat platným testem, průkazem o očkování nebo průkazem o prodělání choroby. Začali jsme hity, které ještě nebyly vyhrány před lockdownem jako byla komedie Bábovky a dalšími artovými snímky, jako byl rumunský vítěz Berlinale Smolný pich."

Zároveň platí snížená kapacita na polovinu promítacího sálu a povinnost mít uvnitř nasazený respirátor. Pravidelně každou středu si ale můžete v případě příznivého počasí sbalit deky, kempingovou výbavu, grily a repelenty a vypravit se za letním Kinem na výletě. To začalo promítat už 2. června hudebním snímkem o skupině The Tap Tap Postiženi muzikou.

Vladan Literák, vedoucí Kina Nová Scéna Vlast: "Budeme dále pokračovat každou středu po setmění až do září. Čekají nás letní komedie jako 3Bobuble, na své si přijdou i děti s pohádkami jako Lassie se vrací nebo Princezna zakletá v čase a také milovníci umělečtější kinematografie například s filmem polským dramatem Corpus Cristi nebo s dramatem Proxima."

Podrobnosti o dalším programu, místech konání akcí a letních promítání, ale i o změnách v mimořádných opatřeních najdete na webu i facebooku Kultury F-M.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy