Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku pokračuje výsadba letních květin a záhonů

Velmi oblíbené rozkvetlé ulice Frýdku-Místku jsou výsledkem systematické práce. Zaměstnanci technických služeb nyní postupně připravují a následně vysazují letničkové záhony. Výsadba by měla být hotová do poloviny června.

Opožděné jaro způsobilo, že se po městě můžeme v jeden čas kochat kombinacemi květinových záhonů, které by jinak nakvétaly postupně. Frýdek-Místek tak rozzářil záplavou květů.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Naši pracovníci provozu Zeleň mají celkem na starosti 5 609 metrů čtverečních květinových záhonů. Z toho 632 metrů jsou letničkové. V letošním roce kvůli klimatickým podmínkám jsme zahájili ty práce trochu později. Už v druhé polovině měsíce května se realizovaly květinové pyramidy, které byly rozmístěny standardně na místeckém náměstí svobody a u polikliniky na ulici 8. pěšího pluku."

Letos v nich budou růžové surfinie a pelargonie. Ty bude možné vidět i v závěsech na sloupech veřejného osvětlení od magistrátu až po celé frýdecké náměstí.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Dá se říct, že od 1. června jsme zahájili přípravu místeckých květinových záhonů. Tam dochází k prokypření půdy, k odstranění cibulovin a osazení zahradnického substrátu s tím, že se dělají v částech Místku na kruhovém objezdu na ulici Nádražní, u obchodního centra Ještěr, u autobusového stanoviště u památníku na ulici Hlavní."

V druhém červnovém týdnu se pokračuje s přípravou záhonů pro letničky ve frýdecké části.

Jaromír Kohut, ředitel TS F-M: "Tam to bude před magistrátem u Maryčky Magdonové. Na kruhovém objezdu T. G. Masaryka a také na hřbitově. Letos to bude směsice barev aksamitníků, šalvějí, dosen, surfinií, begonií. Ty práce by měly být ukončeny do 15. června ta výsadba."

Květinová výzdoba se pravidelně těší u veřejnosti velmi pozitivním ohlasům. Město na ni dává každý rok zhruba dva miliony korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy