Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předzahrádky u podniků ve Frýdku-Místku mohou mít otevřeno do 23:00

Na předzahrádkách u restaurací ve Frýdku-Místku budou moci lidé sedět až do 23. hodin. Město se rozhodlo pomoci podnikům v nelehké době. S rozvolněním a příchodem teplých letních dní upravilo tržní řád a prodloužilo otevírací dobu předzahrádek.

Předzahrádky bývají v letních dnech vyhledávaným místem hostů různých podniků. Běžně by měly být ale pod 22. hodině kvůli nočnímu klidu uzavřené. Ve Frýdku-Místku se rozhodli provozovatelům podniků v této nelehké době pomoct a otevírací dobu prodloužili až do 23. hodiny. To uvítali hlavně hosté.

Anketa: 1.) "Mi to nevadí upřímně, souhlasím s tím." 2.) "Já myslím, že to je super, že to je příjemná změna v této otevírací době." 3.) "Já na to asi nemám žádný názor, já tady nebydlím, takže mě to určitě vadit nebude." 4.) "Já si myslím, že souhlasím, do 23. hodiny naprosto v pořádku."
Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Rada města se operativně sešla ke změně tržního řádu, tak aby umožnila provoz předzahrádek a zahrádek do 23. hodin. Toto rozvolnění navazuje na dobu velikého klidu, takže si myslíme, že občané toto rozvolnění uvítají a budou využívat zahrádky do 23. hodin a budou zároveň dodržovat noční klid."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Myslím, že právě nyní, kdy se ty restaurace otevřely, přicházejí teplé dny, tak všichni si chceme užít ten normální život a určitě všichni chceme být právě venku a já věřím, že se dají skloubit ty dva přístupy, že to můžeme udělat příjemně, kultivovaně, tolerantně a zároveň můžeme ten život nechat přirozeně běžet, takže jsem rád, že se nám to povedlo a podle prvních reakcí to je velmi kvitováno."
Šárka Nytrová, provozní Hospůdky u Toma: "Určitě nám to vyhovuje, že budeme moci mít otevřeno do 23. hodin, protože teď přes týden máme do 22. hodin a přes víkend do 23., ale lidé třeba, když je teplo, tak sedí třeba i déle, takže pro nás to je jedině plus."

Zvláště tady na Olešné prodloužená otevírací doba provozovatelům vyhovuje, protože tady většinou přes léto mají plno až do zavíračky.

Šárka Nytrová, provozní Hospůdky u Toma: "V létě je to podle kempu. Pokud je obsazený kemp, tak my také."

Na mnoho odvětví dopadla pandemie velmi těžce. A zvláště řada restaurací utrpěla velké ztráty. Některé dokonce definitivně ukončily provoz.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "My bychom tímto krokem rádi vyslali signál, že nám záleží na tom, jak funguje město, jak ta střední třída, drobní podnikatelé mají možnost ty ztráty, které se za nimi táhnou napravit a zároveň jak chceme být nápomocni tomu, aby se opravdu to město vrátilo k normálnímu přirozenému životu, dýchalo, žilo a lidé se bavili."

Hosté by ale měli myslet na to, že stále platí všeobecné nařízení o dodržování nočního klidu. V případě, že si někdo bude stěžovat na rušení, městská policie musí viníka tohoto přestupku vyřešit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy