Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodiče se těšili na obnovení vítání občánků, ve Frýdku-Místku probíhá na zámku

Vítání občánků je slavnostní událostí pro rodiče i zástupce města. Po další několikaměsíční přestávce z důvodů omezení kvůli koronaviru se tento obřad zase vrátil do programu i ve Frýdku-Místku. Město během prvního vítání přivítalo desítky dětí.

Rytířský sál frýdeckého zámku opět ožil vítáním občánků. Město po dlouhé pauze obřad znovu obnovilo a v minulém týdnu hned ve dvou dnech přivítalo desítky dětí. I nyní to už v některých případech nebyla jen malá nemluvňata spící v peřince. Některé děti už zvědavě chodily po sálu a zkoumaly okolí. Rodiče a příbuzní byli přesto velmi rádi, že mohli vítání absolvovat.

Anketa: 1.) "Máme Kristiánka, Kristiánek bude mít za chvíli 7 měsíců, takže jsme nečekali zas tak dlouho na to vítání a jsme s ním spokojeni. Je to krásná událost, hlavně pro tady malého, protože já i tady můj partner jsme byli oba vítáni tady ve Frýdku, takže je to pěkná tradice, kterou jsem ráda, že se drží i tady u našeho syna."

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Vítání občánků bylo skvělé, určitě jsme si ho užili, připraveno to bylo excelentně a doufáme, že budeme vítat čím dál tím více občanů."

Anketa: 2.) "Akorát byla dopravní špička, tak jsme to tak tak nakonec stihnuli, ale všechno bylo v pohodě. Malý to zvládl, takže bylo to pro změnu takové příjemné poté koronavirové době, takže myslím, že super."

Běžně se vítání koná jednou za měsíc, v minulém roce bylo přerušeno na jaře a obnoveno zase v září, kdy proběhly hned čtyři termíny. Za pár měsíců poté bylo ale kvůli novým omezením opět až doteď zastaveno.

Anketa: 3.) "My jsme čekali skoro, no víc jak půl roku, ale bylo to hodně dojemné. Já teď brečím, takže hodně dojemné. 4.) "V pořádku, dobré, pěkné." 5.) "Bylo to pěkné, určitě jsme chtěli uvítat tady nového človíčka do Frýdku-Místku. Máme iniciály miminka FM, Filip Müller, tak prostě je symbolické FM Frýdek-Místek."
Tomáš Chlebek, zastupitel Frýdku-Místku: "Vítání občánků většinou probíhá tak, že se rodiče podepisují do pamětní knihy, maminky dostanou pěknou kytičku a děti dostanou knížku na památku."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Příchod potomka do rodiny je to nejkrásnější, co můžeme zažít a já jsem rád, že odchází ta strašlivá doba, kdy jsme nemohli uvítat nové občany města Frýdku-Místku a jsem moc rád, že jsme se dneska sešli a mohli jsme tuhle tu slavnostní chvíli prožít společně s rodiči i s dětmi."

V loňském roce bylo slavnostně přivítáno 285 občánků. Rodiče jsou zváni na obřad minimálně dva týdny před termínem, kdyby jim nevyhovoval, dá se po domluvě přesunout.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry