Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelstvo ve Frýdku-Místku zažilo nezvykle dlouhé jednání

Zastupitelé města zažili nezvykle dlouhé jednání. Trvalo celý den a během dlouhých diskuzí koaličních i opozičních zastupitelů se stihlo schválit i několik důležitých bodů. Změna územního plánu, rozšíření programu Daruj F-M, návrh na udělení cen města a mnoho dalšího.

Jednání zastupitelstva ve Frýdku-Místku začalo v 8 hodin ráno a skončilo před půl devátou večer. Zastupitelé tak včetně přestávek strávili na jednání téměř 12,5 hodiny. Po dlouhých diskuzích, kdy se především současná opozice ptala na většinu detailních kroků nového vedení města, se podařilo schválit také několik důležitých bodů, jako je například změna územního plánu města, v čemž vidí nová koalice velký potenciál.

Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "V tento okamžik se nám otevírají velké možnosti související se změnou územního plánu, a to je rozvoj území po bývalých textilních továrnách Slezan, které já vnímám jako velmi zásadní."

Schvalovaly se změny v rozpočtu, drobné dotace pro oblast školství mládeže a tělovýchovy i do sociální oblasti. Také prošel návrh na rozšíření sbírkového programu Daruj F-M.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Další dva projekty byly podpořeny ze sbírkového programu Daruj F-M, jedná se o podporu pořízení automobilu pro Charitu Frýdek-Místek. Dalším projektem podpořeným z programu Daruj F-M je oprava střechy ve Faunaparku."

V rámci hospodaření s majetkem bylo schváleno například prominutí nájemného za užívání městských nebytových prostor, což je další pomoc například pro provozovatele obchodů a služeb, kteří byli během covidu omezeni. Jedním z mnoha dalších bodů jednání bylo také schválení pěti kandidátů, kterým bude udělena Cena města Frýdku-Místku za rok 2020.

Témata: zastupitelstvo
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

GruTech PSP, s.r.o.- areál TŽ
Třinec
od 18 500 do 21 700 Kč/měsíc

Detail