Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek zažije další ročník festivalu Muzikantské žně

V pátek a sobotu ožije areál Sokolíku oblíbenou hudební akcí Muzikantské žně. Zorganizovat letošní ročník nebylo vůbec snadné, se štěstím se to podařilo a příznivci folk a country se mohou těšit na významné muzikanty jako je Vlasta Redl nebo Pavel Dobeš, ale i další kapely.

VIDEO: TV Polar

Pohodová hudba uprostřed Frýdku-Mísku, přitom v parku a kousek od řeky. Takový je každoroční festival Muzikantské žně. Loňský ročník vyšel pořadatelům tak tak, jen co akce skončila, přišla omezení. A letos je mu také přáno.

Pavla Walková, organizátorka festivalu: "Do poslední chvíle jsem nevěděla, zda bude nebo nebude. Nějaké kapely už jsem oslovila, hlavně ty hvězdy, protože ty se musí shánět hodně dopředu, ale s tím, že uvidíme, jak bude. Všichni byli tak celkem schopni se tomu přizpůsobit a ta možnost mít festival byla až na poslední chvíli."

Festival má ve městě už dvaadvacetiletou tradici a zažil pouze jedinou přestávku. Začínal v Národním domě a s Kočičí scénou v místeckém parku, později přesídlil do areálu Sokolíku.

Pavla Walková, organizátorka festivalu: "To je prostě ideální místo pro tuto akci. Tam si mohou lidé přijet s koly, se psy a sednout si i do trávy a je tam velké, obrovské hlediště, takže se mohou roztáhnout, i ke stolům si mohou sednout, tak je to si myslím takové přesně místo, které je pro nás."

Na pátek a sobotu je připraveno deset účinkujících, mezi kterými jsou i velká jména.

Pavla Walková, organizátorka festivalu: "Letošní ročník máme Vlastu Redla, to je moje srdcová záležitost, protože on má úžasnou kapelu. Myslím, že se lidé mohou těšit a v pátek je Pavel Dobeš, to je zase pro skupinu, která si ho pamatuje. Já myslím, že to není neznámé jméno, že to všichni vědí a jestli chceme k tomu ty ostatní, tak bych vyzdvihla ještě třeba Claymoore, protože ty jsou ve skotských kiltech a udělají takovou super muziku a super náladu."

Festival folk, country a jiné hudby je svým způsobem ve městě unikátní.

Pavla Walková, organizátorka festivalu: "Z oblasti hudby si myslím, že je to tady jediný široko daleko a je to škoda, protože ty festivaly našeho druhu postupně vymírají."

Akci je možné navštívit za dodržení platných hygienických nařízení.

Pavla Walková, organizátorka festivalu: "Pořád ještě není úplně jasné, jestli budeme mít roušky, ale já si myslím, že vzhledem k tomu, že je to venku a že my můžeme dodržet ty 4 metry kolem, takže to nebude třeba."

Organizátoři se zároveň pravidelně snaží, aby byl festival cenově dostupný pro všechny, zvláště pro rodiny s dětmi, kdy do patnácti let je vstup zdarma.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy