Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvňáčci na 8. ZŠ ve Frýdku-Místku dostali vysvědčení i deník plný vzpomínek

Pro prvňáčky nebyl letošní školní rok vůbec jednoduchý. Většina z nich ho ale zvládla opravdu na výbornou. Alespoň na 8. základní škole ve Frýdku-Místku o tom svědčí řada jedniček na vysvědčení i rozdaných pochval. Velkou zásluhu mají na výuce také rodiče, kteří se dětem věnovali během distanční výuky.

video: TV Polar

Dvě desítky dětí v I. B na osmé základní škole ve Frýdku-Místku už se nemohly dočkat předávání vysvědčení. Rok to pro ně rozhodně nebyl jednoduchý, i přesto mají na vysvědčení spousty jedniček.

Anketa: 1.) "Mám samé jedničky a škola je fakt super." 2.) "Dobře, hodně. Mám samé jedničky." 3.) "Mám samé jedničky a u matematiky jednička a dvojka. 4.) "Je to dobré, mám samé jedničky, trošku tam mám dvojky, ale dobré."
Martina Rykalová, třídní učitelka I. B 8.ZŠ Frýdek-Místek: "První třída je vždycky náročná, a hlavně jsme měli spousty úskalí hned ze startu, kdy jsme nastoupili do karantény, poté byly distanční výuky, ale musím říct, že děti to tedy zvládly bravurně, že jsem se bála hodně té online výuky, ale každým dnem se zdokonalovaly a myslím si, že nám to poté i celkem šlo."

Paní učitelka dětem rozdala také velké množství pochval.

Martina Rykalová, třídní učitelka I. B 8.ZŠ Frýdek-Místek: "Vždycky se snažím, aby opravdu každý se dozvěděl, v čem je silný a za co si zaslouží pochvalu."

Ta rozhodně patří i rodičům, kteří dětem během nelehké distanční výuky pomáhali.

Anketa: 2.) Který předmět jsi měl ve škole nejradši a kdo ti pomáhal nejvíc doma? - "Matematiku a když jsme měli distanční výuku, tak maminka." 5.) "Mamka" 4.) "Taťka" - A který předmět tě nejvíc bavil? - "Čeština." 3.) "Matematika" - A kdo ti nejvíc pomáhal? - "Melinka a jinak Sára."
Martina Rykalová, třídní učitelka I. B 8.ZŠ Frýdek-Místek: "Musím rodičům poděkovat, protože v té mé třídě všechno plnili opravdu nadstandardně. Úkoly posílali včas, připojovali se, pomáhali dětem, které to ještě nezvládly samostatně."
Iveta Wilczková, ředitelka 8. ZŠ Frýdek-Místek: "Snažili jsme se distanční výuku přizpůsobit potřebám dětí, možnostem, které byly. Tak, abychom se ctí splnili výukový plán a aby děti byly řádně připraveny."

Kromě vysvědčení děti dostaly také deník plný vzpomínek a medaile.

Martina Rykalová, třídní učitelka I. B 8.ZŠ Frýdek-Místek: "V průběhu roku jsme si vedli deník, kde jsme si lepili buď fotografie z nějakých akcí nebo si děti lepily své práce, lepili jsme obrázky, zážitky no a na závěr se doma mohou podívat, kde na konci mají dopis ode mě, takové zhodnocení a pozdrav na prázdniny."

Všichni společně věří, že příští školní rok už bude bez komplikací. Ale teď už hurá odpočívat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy