Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ADRA uspořádala ve Frýdku-Místku fotbalový turnaj pro děti z dětských domovů

ADRA Frýdek-Místek uspořádala pro děti z dětských domovů malý fotbalový turnaj. Ani tak nešlo o to zvítězit, ale hlavně si zasportovat. Děti si vyzkoušely, jaké je to hrát na profesionálním hřišti a v závěru si odnesly také odměny a medaile za účast ve druhém ročníku ADRA Cupu.

video: TV Polar

Fotbal nemá hranice, spojuje a rozdává radost. To byla hlavní myšlenka, se kterou dobrovolnická organizace ADRA ve Frýdku-Místku uspořádala malý fotbalový turnaj pro děti z dětských domovů.

Michal Hřivnáč, vychovatel DDŠ Kunčice: "Naprosto parádní, bylo super, že jsme mohli hrát po minulém roce venku na krásném stadionu, všechno připravené, kluci si to užili, takže úplně perfektní." - Jak jste dopadli? - "Skončili jsme třetí, měli jsme ambice i na to první místečko, ale bohužel soupeř byl lepší."
Marek Gavora, brankář DDŠ Kunčice: "Některé ty zápasy byly hodně těžké, protože byli starší kluci a lepší takticky." - A jak jste si to užili? - "Dobře, i když jsme prohráli, prostě je to zábava. Není to nějaké sportovní utkání."
Václav Novotný, trenér DD Nový Jičín: "Pro mě úplně nové, protože jsme s chlapci tady byli poprvé a myslím, že se nám od začátku dařilo to, co jsme chtěli a tím, že jsme vyhráli, tak to je taková sladká tečka pro nás. Takže jsme velmi spokojení."

Turnaj nebyl limitován věkem, v týmu bylo vždy šest hráčů a střídat mohli jakkoliv. Síly mezi sebou poměřilo pět týmů.

Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Z Frýdku-Místku, z Ostravy-Kunčic a z Nového Jičína. A pak se přidali nadšenci z ADRY. A ještě jeden tým nadšenců z Frýdku-Místku, který doplnil tu pětici."
Václav Novotný, trenér DD Nový Jičín: "Strašně se mi to líbí, že vlastně i tady v podstatě hrají smíšená družstva, různé věkové kategorie a tak dále. Takže si myslím, že je to prospěšné pro všechny."

Druhý ročník ADRA Cupu už proběhl na fotbalovém hřišti MFK Frýdek-Místek, ten první byl totiž ještě v tělocvičně.

Stanislav Staněk, vedoucí centra ADRA Frýdek-Místek: "Jsme rádi, že město Frýdek-Místek a fotbalový klub městský, že nám vyšli vstříc a že nám umožnili tuto akci pořádat. My jsme za to nesmírně vděční, protože ta radost těch dětí mluví za všechno a když jsme se dívali do těch rozzářených očí a sportem nadšených, tak nás to uspokojuje."

Na třetím místě skončil Dětský domov Kunčice, druzí byli nadšenci z Frýdku-Místku a první místo vybojoval Dětský domov Nový Jičín. Odměny a medaile dostaly ale všechny zapojené děti.

Radim Mamula, předseda spolku MFK Frýdek-Místek: "ADRA Cup vnímáme velice pozitivně. Jsem moc rád, že jsme mohli vyjít vstříc takovému projektu, který je svým způsobem originální, že svým způsobem děti, které nemají rodiny, něco jim schází, tak můžou zažít atmosféru ligového fotbalu. Vyzkoušet si hlavní hřiště, vstup na to hřiště, tak jak na něj nastupují profesionální hráči a určitě je to pro ně nějaká motivace k tomu, aby sportovaly dál."
Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "V rámci rozvoje rodinné politiky ve městě jsme samozřejmě velmi rádi, že dobrovolnické organizace, jako ADRA, takové akce organizují. Děti z dětských domovů se dostanou na nová místa, mohou v sobě objevit svoje talenty, rozvíjet svoje schopnosti. Myslím si, že to je velmi důležité."

Další akcí, kterou už ADRA připravuje je příměstský tábor ve Faunaparku pro děti s poruchou autistického spektra.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy