Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice ve Frýdku-Místku získá od města milion korun na novou sanitku

Frýdek-Místek dá nemocnici příspěvek 1 milion korun na novou sanitku. Původně chtěla nemocnice použít peníze pro nákup polohovatelných lůžek, ale nakonec žádost o dotaci přehodnotila a změnila. Jediná sanitka najezdí v nemocnici průměrně 200 tisíc kilometrů ročně, je tak potřeba vozový park zhruba po třech letech obměňovat.

VIDEO: TV Polar

Krajská Nemocnice ve Frýdku-Místku plánuje pořízení nové převozové sanitky. Peníze na ni dostane od města, které nemocnici pravidelně podporuje.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "My máme s městem podepsanou smlouvu o spolupráci a město nám díky té smlouvě ročně posílá cirka jeden milion právě na investice, které nemocnice potřebuje. My jsme zvažovali mezi dvěma využitími. Jedno bylo pořízení lůžek pro následnou péči a jedna byla sanitka. Ta sanitka je teď akutnější."
Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Na posledním zastupitelstvu jsme schválili změnu účelu dotace pro frýdeckou nemocnici. Původně chtěla nemocnice nakoupit za peníze od města polohovatelná lůžka. Nicméně během covidu se ty potřeby nemocnice změnily a nemocnice požádala o to, aby mohla nakoupit za tyto peníze sanitní vůz."
Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "My najezdíme ročně kolem 200 tisíc kilometrů tou jednou sanitkou, takže ona má životnost necelé tři roky. Kolem dvou a půl roku, takže my ty sanitky máme opravdu jako spotřební zboží. Takže v nemocnici jich je potřeba pořád."
Igor Juriček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Město s nemocnicí spolupracuje dlouhodobě a tyto dotace probíhají v rámci programu Pomáháme se vám uzdravit."

Nově vyráběné sanitky jsou už dnes osazeny motorem splňujícím emisní normu Euro 6. Zároveň bývají plně klimatizované a uvnitř mnohem prostornější než starší sanitky. Navíc umožňují pohodlnější přístup zejména pro seniory nebo zraněné osoby. Což pacienti určitě ocení.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Sanitkami převážíme pacienty třeba na dialýzu, to znamená každý den jsou v permanenci a každý den ošetříme nějakých 40 až 65 lidí na dialýze, samozřejmě poté převážíme pacienty, kteří jsou po traumatech a převážíme je domů, protože my nejsme záchranná služba, ale zajišťujeme sekundární převozy."

V současné době používá Nemocnice ve Frýdku-Místku 5 převozových sanitek, které jsou denně v terénu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - pracoviště Železniční stanice
Frýdek-Místek
od 4 325 Kč/měsíc

Detail

Lesní mateřská škola Malina z. s. - Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry