Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TIC Frýdek-Místek vyráží v létě na kolech mezi turisty do terénu

Turistické informační centrum Frýdek-Místek vyrazilo opět mezi turisty do terénu. Po městě, po Olešné i po různých turisticky významných okolních místech bude jezdit čtveřice informátorek na kolech, které budou lidem poskytovat informace o akcích, případně jim nabídnou mapy turistických, či cyklo tras.

VIDEO: TV Polar

Informátorky na kolech v zelených tričkách s označením „I“ na zádech. Jsou vybavené všemi důležitými informacemi a v létě pravidelně objíždějí různá turistická místa.

Monika Šimíková, informátorka TIC Frýdek-Místek: "My pojedeme tu trasu na kolech a když uvidíme někoho, kdo bude mít zájem o letáček nebo o nějakou akci, zastavíme, nabídneme, popovídáme si s nimi a pojedeme zase dál."
Petra Slavíčková, informátorka TIC Frýdek-Místek: "V případě, že by někdo měl zájem z uživatelů města, tak můžou nás i zastavit, když je nezastavíme my. A mohou se na cokoliv zeptat.
Markéta Tabachová, Turistické informační centrum Frýdek-Místek: "Mobilní informační servis se nám v předchozích letech osvědčil. Spokojenost je na obou stranách, proto vyrážíme do ulic města a Beskyd již šestou turistickou sezonu. Tuto službu nabízíme především těm návštěvníkům, kteří by si cestu do informačního centra z nějakého důvodu nenašli."

Na některých místech najdete také přímo informační stánky Turistického informačního centra. Na kolech budou informátorky jezdit až do konce srpna.

Petra Slavíčková, informátorka TIC Frýdek-Místek: "My jsme najeli třeba včera 40 kilometrů a nejezdíme vždycky spolu. Jsme tam 4 brigádnice, které se střídáme a různě ty dvojice kombinujeme."
Monika Šimíková, informátorka TIC Frýdek-Místek: "Určitě víme, že pojedeme třeba do Arboreta, všechny parky tady po městě, přehrada Baška."
Petra Slavíčková, informátorka TIC Frýdek-Místek: "Vozíme se sebou různé letáčky, kde jsou napsané akce, které budou tady ve Frýdku-Místku nebo v Beskydech celkově, různé mapy, kdyby někdo potřeboval, cyklistické mapy."
Markéta Tabachová, Turistické informační centrum Frýdek-Místek: "V letošním roce se dá očekávat zvýšený zájem o kempování, proto jsme se rozhodli přiblížit informace právě těmto návštěvníkům Olešné. Resort Olešná je oblíbenou lokalitou i jednodenních návštěvníků, takže také oni mohou naši službu využít. Jsme přesvědčeni, že tato služba bude přínosem a že se do Frýdku-Místku, tedy na Olešnou, budou návštěvníci rádi vracet."

Revírem informátorek na kolech budou ulice Frýdku-Místku, již zmiňovaná rekreační oblast Olešná, lokalita Chaty Prašivá, a také Gruň ve Starých Hamrech, kde budou moci turisté získat díky prezentačnímu stanu širší spektrum informací.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy