Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ve Frýdku-Místku se učily, jak správně pečovat o pejsky

Jak se správně starat o pejska? A co všechno se s ním dá dělat? Nejen to se dozvěděly děti v rámci jednoho z programů akce Prázdniny ve městě, které pravidelně každý rok pořádá Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku. Letos je pro děti v plánu celkem 57 akcí.

Pes je nejlepší přítel člověka. Je třeba ho ale dobře vycvičit, správně se o něj starat a hezky se k němu chovat. To se dozvěděly i děti ve Frýdku-Místku, které se zúčastnily akce Den se psem.

Anketa: 1.) "Nejvíce jsme se naučili, jak se starat o pejska. Co si pro něj máme připravit, když si ho dovezeme z útulku a další takové věci. Třeba, odkud je lepší si ho koupit a jak se o něj starat a jak si s ním hrát." 2.) "Vyplňovali jsme třeba kvíz o plemenech a učili jsme se i části těla. Taky jsme se seznamovali s různými typy hřebenů a pak jsme používali i tu čichací dečku."

Akce byla součástí programu Prázdniny ve městě. Pro děti ji připravilo Středisko volného času Klíč ve spolupráci s cvičitelkou psů.

Veronika Nováková, cvičitelka psů: "Pro děti jsem připravila výřez psích sportů. Jak se má pečovat o psy, jak vypadá den se psem. Aby věděli, že pes je stvoření, o které se musejí starat. Že se každý den krmí, že se má česat, že se psem se dá vlastně vytvářet plno aktivit a že to vlastně není jenom tvor, který leží doma na zahradě a že ho můžou zapojit do každodenního života, chodu, že to super parťák na všechno."
Anketa: 3.) "Jak házet frisbee, naučili jsme se tady házet pejskovi frisbee."  – Co se ti nejvíc líbilo? – "Jak jsme házeli pejskovi frisbee a back a cik." 4.) "Házeli jsme fresbee i do koše a tak. Házeli jsme pejskovi frisbee, různé cviky, česali jsme pejska a nejvíc mě bavilo asi házet pejskovi frisbee."
Veronika Nováková, cvičitelka psů: "Jsme zvolili sport dog frisbee, kdy se děti prvně naučily, jak házet talíř a pak si všichni mohli vyzkoušet nějaké základní věci. Hodit talíř pejskovi, nějaký ten základní trik. Ať zjistí, co a jak se s tím pejskem dá dělat a jak fungovat."

Centrum volného času si na letošní prázdniny připravilo pro děti 57 akcí.

Kamila Sikorová, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: "Z akcí, které nás teď čekají, tak bude například párová akrobacie pro děti, kde si vyzkouší gymnastické prvky. Dále nás čeká Nerfkový turnaj a spousty výtvarných technik, budou navlékat korálky."

Ve spolupráci se strážníky absolvují děti také výuku na dopravním hřišti a s hasiči se podívají na hasičskou zbrojnici.

Kamila Sikorová, pedagog volného času SVČ Klíč F-M: "Mohou se přihlašovat děti od šesti do patnácti let. Některé akce se musí vlivem podmínek, které jsou teď nastavené, přihlašovat předem. Některé jsou volně přístupné."

Kromě jednodenních akcí z programu Prázdniny ve městě, probíhá také celá řada příměstských i pobytových táborů. Na některé lze ještě děti dodatečně přihlásit. Podrobnosti najdete na webu střediska volného času.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků