Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Více než 20 let pomáhá canisterapií potřebným, Frýdek-Místek ji za to ocení

Ceny města Frýdek-Místek za rok 2020 získá pět významných osobností. Jednou z nich je paní Helena Fejkusová, která se už přes 20 let věnuje canisterapii a vybudovala organizaci Podané ruce. Ta už díky canisterapii a osobní asistenci pomohla tisícům lidí.

Kynologie je její vášní. Díky ní se dostala ke canisterapii, kterou si následně zamilovala. Za dvou dlouholetou práci tak byla navržena na Cenu města Frýdku-Místku, která byla následně schválena.

Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Bylo to velké překvapení. Ta informace mě zastihla v autě, tak jsem nestačila moc reagovat a hned mě proběhlo hlavou, které z kolegyň to mají na svědomí a myslela jsem si, že to je třeba žert nebo že to je nějaká chybka."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Město Frýdek-Místek, tak jako celá řada jiných měst, chce pravidelně oceňovat práci a činnost výjimečných osobností. Mezi tyto osobnosti určitě patří paní Helena Fejkusová. Žena, která na zelené louce vybudovala organizaci, která pomáhá."
Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Je to strašně zavazující, je to krásné, je to v první chvíli moc hezký pocit, který mnou projel a říkala jsem si, že někdy, když mám tu únavu nebo ne úplně skvělou náladu nebo ne úplně všechno se daří, takže to se tímto oceněním úplně smyje a tím, že si lidé té práce váží, takže bylo to skvělé."
Petr Korč, primátor Frýdku-Místku: "Já si toho jejího přínosu vážím tím víc, že to byla opravdu občanská iniciativa a ten projekt vznikl přirozeně zespoda. Nebyl to nějaký administrativní zásah, ale díky jejímu nasazení a její práci Podané ruce už mnoho let pomáhají v různých oblastech a je to občan města, který si tu cenu zcela jistě zaslouží."

Podané ruce se věnují s dobrovolníky už 21 let canisterapii a 20 let osobní asistenci.

Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Na canisterapii nedám dopustit a jsem ráda, že už máme i akreditované kurzy a že můžeme ty informace a vlastně i ty zkušenosti předávat dál budoucím canisterapeutům po celé České republice. No a osobní asistence, to je zaměstnání a vlastně poslání."

Osobní asistenti za tu dobu pomohli několika tisícům lidí, kteří si díky přímé obslužné péči mohli v rámci možností lépe užívat života. Podané ruce pomáhají všeobecně potřebným napříč všemi věkovými kategoriemi.

Helena Fejkusová, předsedkyně sdružení Podané ruce: "Naši klienti jsou děti od jednoho roku věku. Letos jsem například v Prostějově byla popřát 101leté klientce, a to se o ni staráme, to je taková zajímavost. To se o ni staráme od jejích 100 let. Ve 100 letech rodina usoudila, že už opravdu i oni jsou hodně unavení a že by bylo fajn, kdyby nějaká sociální služba nebo konkrétně Podané ruce pomohly."

Další osobnosti, které získaly cenu města, vám představíme postupně v dalších zpravodajských relacích.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy