Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začala rekonstrukce zbrojnice dobrovolných hasičů ve Frýdku-Místku, jednotka se přemístila do nemocnice

Začala kompletní rekonstrukce hasičské zbrojnice v ulici Střelniční ve Frýdku-Místku. Budova se zvětší, zateplí, získá nové rozvody i potřebnou vzduchotechniku. Dobrovolní hasiči zůstali samozřejmě dál plně akceschopní. Přesunuli se do Nemocnice ve Frýdku-Místku a část je na střední požární škole.

První velká oprava po 24 letech. Budova hasičské zbrojnice ve Střelniční ulici už potřebovala rekonstrukci jako sůl.

Petr Michna, hlavní stavbyvedoucí: "V současné době probíhají bourací práce uvnitř objektu. Jedná se o veškeré nenosné konstrukce, jako jsou omítky, příčky, podlahy. A poté bude následovat montáž ocelového ztužení, které nám umožní odbourat celý obvodový plášť a některé nosné konstrukce z vně i uvnitř toho objektu."

Hlavní stanice dobrovolných hasičů v současnosti přesídlila do areálu Nemocnice ve Frýdku-Místku.

Michal Pírek, starosta SDH Frýdek-Místek: "Je to součinnost třech, čtyřech členů z našeho sboru, kteří jezdili po městě a hledali vhodný areál. No a našli jsme areál tady v nemocnici, kde se nám líbily dva prostory. A tak jsme oslovili magistrát města, že jsme tady něco našli, zda by se s tím nedalo něco udělat."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Byly s tím spojeny určité organizační problémy, aby se to připravilo tak, ať je sbor dobrovolných hasičů plně akceschopný. Vyšla nám nemocnice vstříc, čímž jí za město děkuji."
Michal Pírek, starosta SDH Frýdek-Místek: "Nemocnice nám tady přizpůsobila prostory, natáhla elektřinu a veškeré potřebné věci, které jsme potřebovali, tak nám vyšli vstříc."

Většina techniky a vybavení je v provizorní hasičárně v nemocnici. Část přemístili do požární školy.

Michal Pírek, starosta SDH Frýdek-Místek: "Z původních pěti vozidel, které jsme měli ve staré hasičárně, zůstaly nám tady dvě prvosledová vozidla, se kterými vyjíždíme na dané události a část je tady v nemocnici. Část jsme přestěhovaní na požární škole u řeky v Místku. Co se týče této hasičárny, tak platí stejná pravidla, která platila na staré hasičárně, výjezdy do pěti minut a vyjíždí stabilní služba 1 + 3."

V Budově na Střelniční se rozšíří garáž, která bude vybavena příslušnou vzduchotechnikou potřebnou k odsávání. Větší bude sklad technických prostředků, postaví se nové zázemí zásahové jednotky a modernizace se dočkají veškeré rozvody energií a tepla. Hasiči budou mít více možností parkování uvnitř i před budovou.

Petr Michna, hlavní stavbyvedoucí: "Jakmile bude veškeré to založení a provedení opěrných zdí, tak je možné přistoupit k samotné výstavbě veškerých těch přístaveb, které jsou kolem garáže samotné hasičské zbrojnice, protože ona se bude rozšiřovat, jak zepředu, tak z boku. Zároveň se bude prohlubovat stávající podlaha tak, aby do té garáže bylo možné umístit hasičské vozy, které jsou dneska delší, větší, výkonnější."
Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Doufejme, že se celkové rekonstrukce nedotkne problém s navyšováním cen materiálu, který je skokový. Popřípadě, nějaký nedostatek materiálu, který může tu stavbu ohrozit."

Rekonstrukce vyjde na 61 milionů korun bez DPH a hotová by měla být do konce příštího roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyMINISTERSTVO VNITRA - Ředitelství služby cizinecké policie
Frýdek-Místek
od 25 720 Kč/měsíc

Detail

RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 120 Kč/hod.

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 24 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail