Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku se připravuje revitalizace části bývalého průmyslového areálu Slezan

Areál bývalého textilního závodu Slezan se promění k nepoznání. Z ulice Těšínská povede nový bulvár až k vlakovému a autobusovému terminálu. Revitalizace průmyslového areálu začne rekonstrukcí okrajové budovy na nové sídlo městské policie.

Budova, kam se po rekonstrukci přesídlí Městská policie Frýdek-Místek, bude vstupní branou do budoucího nového bulváru v areálu bývalé textilky Slezan. S revitalizací oblasti se počítá už několik let.

Jiří Kajzar, náměstek primátora Frýdku-Místku: "To je schéma z roku 2018, taková byla představa, tam dojde ještě samozřejmě ke změnám. Je to schéma, jak se ta průmyslová lokalita změní úplně na novou městskou čtvrť. Což je velmi pozitivní zpráva pro město, protože místo zanedbaného průmyslového areálu tady budeme mít nové byty, budou tady parkovací místa, služby, samozřejmě i obchody, ale už to bude zase na úplně jiné úrovni včetně dalších aktivit pro lidi, Odpočinkových zón a tak dále."
Jiří Karásek, předseda představenstva společnosti Slezan Holding: "S městem Frýdek-Místek jsme dohodnutí na tom, že vznikne nový pěší bulvár mezi nejlidnatějším sídlištěm města Slezská a dopravním terminálem nádraží a autobusové nádraží s tím, že společnost Slezan v této chvíli intenzivně pracuje na studiích, které představí veřejnosti v následujícím období."

Poslední zastupitelstvo města schválilo také změnu územního plánu, která umožní postupnou revitalizaci všech území.

Jakub Míček, náměstek primátora Frýdku-Místku: "Obsahem změny číslo 6 je zejména 11 požadavků na změnu územního plánu, které podaly soukromé subjekty. Mimo jiné 4 požadavky jsou ze strany společnosti Slezan Holding, týkající se Areálu Staroměstská – sklady, Areálu Hálkova, Areálu Beskydská a Areálu Přádelny 03 na ulici Frýdlantské. V Areálech bývalého textilního závodu Slezan dochází oproti původnímu stavu k návrhu jejich nového, popřípadě doplnění stávajícího funkčního využití."

Cílem je vtažení areálů do organismu města, začlenění a propojení do jeho struktury.

Jiří Karásek, předseda představenstva společnosti Slezan Holding: "Jednání s vedením města považuji dlouhodobě za konstruktivní. Město má jakousi vizi, chce město Frýdek-Místek posunout a samozřejmě tím, že na území města jsou umístěny rozsáhlé areály bývalých textilních závodů, tak je od nich velice pozitivní, že mají zájem a chtějí se aktivně podílet na tom rozvoji. To znamená, že je to pro budoucnost města určitě přínosné."

První část rekonstrukce by měla začít v říjnu. Čeká se ale ještě na demolici některých okolních objektů. Záležet bude samozřejmě také na aktuálním vývoji cen ve stavebnictví, které mohou ještě veškeré stavby přibrzdit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy