Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku trénovala česká basketbalová reprezentace U16

Ve Frýdku-Místku trénovala česká basketbalová reprezentace. Šlo o loni poskládaný tým šestnáctiletých hráčů. Zázemí našli v nově postavené moderní basketbalové hale. V současnosti se připravují na mezinárodní turnaj v Srbsku, který proběhne v půlce srpna.

Narodili se v roce 2005, ale jejich průměrná výška už je 185 centimetrů. To je dobrý předpoklad, aby mohli hrát basketbal. Jako reprezentační výběr poprvé přijeli trénovat do Frýdku-Místku.

Josef Svoboda, hráč basketbalové reprezentace U16: "Z Písku, Jihočeký kraj, ve Frýdku jsem poprvé a je to tady dobré docela. Hala je dobrá, zázemí je dobré."
Jakub Zvolánek, hráč basketbalové reprezentace U16: "Já jsem z Ostravy, takže to mám kousek a ta hala mě velmi překvapila, protože jsem tu poprvé úplně. Nečekal jsem, jak to tady bude vůbec vypadat. Viděl jsem fotky a překvapilo mě to mile."
František Rón, trenér české basketbalové reprezentace U16: "Zaprvé tato nádherná hala, protože něco takového se musí využít. Hlavně pro reprezentaci, protože tady máme neskutečný prostor, zázemí. A samozřejmě i díky panu Navrátilovi, který nás sem pozval."
Robin Foniok, šéftrenér Basketpointu F-M; asistent trenéra reprezentace U16: "Poskytli jsme jim určitě skvělé zázemí, které tady nově vzniklo ve Frýdku-Místku. Dva oficiální tréninkové basketbalové kurty, samozřejmě mají kluci podmínky, jak stravovací."

Základ mladé české reprezentace se zformoval v loňském roce. Sezónu jim ale zastavil koronavirus. Letos v létě tak začaly opět přípravnými kempy, po kterých přijde účast na velkých turnajích.

František Rón, trenér české basketbalové reprezentace U16: "My se snažíme vybrat takzvané ty prospekt hráče, kteří by v budoucnu měli tahat českou reprezentaci. Ta cesta je ještě pro ně samozřejmě dost daleká, ale záleží na nich, jestli využijí ten potenciál nebo ne."
Jakub Zvolánek, hráč basketbalové reprezentace U16: - Jak probíhá ta příprava? - "Je to náročné, máme to v podstatě od začátku prázdnin, ale myslím si, že se každý tady zlepšuje a nikdo to nebere na lehkou váhu."
Josef Svoboda, hráč basketbalové reprezentace U16: "Teď nás tady čekají dvě přípravná utkání se Slovenskem, takže uvidíme po utkání, co musíme zlepšovat."
František Rón, trenér české basketbalové reprezentace U16: "Máme ještě jeden kemp v Brně a potom nás čeká takzvaný Challenge turnaj, protože letos FIBA zrušila Mistrovství Evropy, ale jsou Challenge turnaje, velice silné. A čeká nás v Novem Sadu velice kvalitní turnaj, kde bude Srbsko, Turecko, Izrael, Slovinsko, Belgie, takže výborný turnaj na závěr té přípravy."

Ve Frýdku-Místku odehráli mladí basketbalisté dvě přípravná utkání se Slovenskem a obě vyhráli. Turnaj v Srbsku se odehraje od 16. do 21. srpna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy