Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek má tři mistry Evropy v baseballu do 15 let

3 mladí baseballisté z Frýdku-Místku se jako jediní z Moravskoslezského kraje kvalifikovali do národní reprezentace. S tou se jim pak podařilo vyhrát mistrovství Evropy hráčů do patnácti let. Talentovaný Jan Kozel se dokonce stal nejlepším nadhazovačem turnaje.

Česká kadetská baseballová reprezentace získala na domácím Mistrovství Evropy zlaté medaile. Ve výběru byla i trojice hráčů z Frýdku-Místku.

Jan Kozel, nadhazovač, mistr Evropy do 15 let: "Na mistrovsví Evropy jsme hráli v Brně, prvně jsme hráli sedm přípravných zápasů s Německem a s Francií. To byly skvělé zápasy, skvělá zkušenost."
Adrián Mück, nadhazovač, mistr Evropy do 15 let: "Měli jsme výběrové kolo, ve kterém jsem postoupil dál. Pořád se postupovalo, kdy nás bylo míň a míň. Na konci přidali dalších pět hráčů, kteří se nedostali v posledním kole."
Jan Maštalíř, trenér BK Klasik Frýdek-Místek: "Bylo tam plno výběrových kol a mezi poslední dvacítku se vešli tři naši hráči. Honza Kozel, Adrián Mück a mezi posledními i Matyáš Novotný, který je dokonce čtrnáctiletý. Pro nás je to obrovský úspěch celého Frýdku, protože jsme byli schopni v amatérských podmínkách vychovat špičkové reprezentatny, kteří hráli důležitou roli na mistrovství Evropy. My jsme hrdí."

Reprezentace zvládla bez problémů všechna utkání. Drama přišlo až ve finále, ve kterém proti našim hráčům stála Francie.

Jan Kozel, nadhazovač, mistr Evropy do 15 let: "Trošku nám utekli Francouzi. Prohrávali jsme 4:1, ale nakonec jsme to dotáhli na 4:4. Bohužel začalo pršet. Pro nás to nebylo úplně dobré, byli jsme z toho trošku zklamaní, ale nakonec to bylo v pohodě, vyhráli jsme."
Adrián Mück, nadhazovač, mistr Evropy do 15 let: "Zápasy se mi velice líbily, byly občas i napínavé. Občas jsme vyhráli s přehledem, akorát na ten finálový zápas to nevyšlo."
Jan Kozel, nadhazovač, mistr Evropy do 15 let: "Teď už je to skvělý pocit, že jsme mistři Evropy."
Adrián Mück, nadhazovač, mistr Evropy do 15 let: "Je to dobrý pocit, ale určitě bych byl radši, kdybychom je porazili na hřišti."

I když naši zpočátku prohrávali, najednou zabrali a šli za vítěznou metou. Kvůli počasí nakonec rozhodčí na základě lepších výsledků přiřkli zlato právě domácím.

Jan Maštalíř, trenér BK Klasik Frýdek-Místek: "Já bych to viděl tak, že všichni ti kluci mají v sobě talent už od mala, ale teprve tady na tomto větším hřišti, kdy se začíná hrát dospělý baseball, tak oni ten talent doplnili i tréninkovou morálkou a dřinou, kterou do toho dali a teď to zúročili."

Na turnaji se výborně předvedl právě Honza Kozel, který v semifinále proti Nizozemsku nepovolil hráčům kolébky baseballu v Evropě ani jeden doběh.

Jan Maštalíř, trenér BK Klasik Frýdek-Místek: "Všichni naši hráči jsou nadhazovači. To je jeden z nejdůležitějších postů v baseballu, prakticky nejdůležitější. Ti tu hru začínají. Honza Kozel se stal dokonce nejlepším nadhazovačem turnaje. To znamená nejlepší nadhazovač v Evropě tady z Frýdku-Místku."
Jan Kozel, nadhazovač, mistr Evropy do 15 let: "Dál mě čeká trénování v klubu, reprezentaci máme až za 3 roky, takže budu dál makat, abych se dostal alespoň do osmnáctkové reprezentace."

Tím, že se Česká republika dostala do finále, tak si automaticky zajistila příští rok účast na Mistrovství světa patnáctiletých hráčů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyHyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 24 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 120 Kč/hod.

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry