Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ve Frýdku-Místku si v kutilské dílně vyráběly výrobky ze dřeva

Letadlo, formule, nebo třeba kytička, či věšák. To si mohly vlastnoručně s pomocí lektora vyrobit děti v kutilské dílně střediska volného času ve Frýdku-Místku. V rámci akce Prázdniny ve městě připravilo středisko Klíč pro děti každodenní akce od kreativních dílen, až po příměstské i pobytové tábory.

Kutilská dílna v obležení malých kutilů. Se zápalem a nadšením si sem přišli vyrobit vlastnoručně něco ze dřeva.

Anketa: 1.) "Vyrábím letadlo a věšák." – A jak to jde? – "Dobře." 2.) "My jsme teďka tady tři vyráběli letadlo. Je to docela občas trošku těžké zajistit, aby se to nerozpadlo." – A pak si to odneseš domů? – "Ano, i s tím věšákem, který taky budu vyrábět." 3.) "Já dělám letadlo a kytičku." – A jak to jde? – "Letadlo mi jde dobře a kytičku budu dělat za chvíli." 4.) Co tam musíš všechno udělat? Co tam montuješ na tu formuli? – "Kolečka, desku, tyč, a ještě jednu takovou jinou desku."

Kutilská dílna je součástí různých jednodenních akcí v programu Prázdniny ve městě.

David Plánička, pedagog volného času: "Je to v podobném principu, jako máme kroužky přes rok. Kutilové dostávají takové polotovary, výrobky, které pak skládají dohromady a mohou si něco z toho odnést. Dneska tady máme například to letadýlko, které jste viděli před chvilkou nebo třeba formuli, kytičku, věšák, stojan na šperky."

Děti se naučily, jak správně opracovávat dřevo a jak výrobek spojit dohromady.

David Plánička, pedagog volného času: "Ta skladba probíhá tak, že děti dostanou několik kusů toho výrobku. Dohromady si to lepidlem slepí, mohou si to nabarvit, dávají tam špejle, aby se to pořádně zaseklo. Děti to strašně baví, měli jsme tady ještě jednu skupinky, před asi hodinkou, těch tady bylo trošku víc. Někteří stihli i dva výrobky, takže byli do toho hodně zapálení."

Lektor David Plánička vede kromě kutilské dílny ještě další programy pro děti, jako například Legorobotiku.

David Plánička, pedagog volného času: "Je to trošku něco jiného. Děti tam programují a připravují roboty a jinak klasicky příměstské tábory."

Do konce prázdnin děti zažijí ještě sedm příměstských táborů a jeden pobytový. Některé ještě aktuálně běží a v rámci programu Prázdniny ve městě jsou v plánu ještě skoro dvě desítky akcí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy